11895951_989592187730311_2952637673230106772_n
Четвърто място от 8 отбора спечелиха малките футболисти на “Етър”, родени 2004 година, в силния международен турнир в Дряново.

Както вече писахме, на старта възпитаниците на треньора Стефан Ангелов биха с 2:1 румънския “Стяуа”. Във втората си среща те отстъпиха на “Берое” (Стара Загора) с 5:1, а в третата взеха служебна победа с 3:0 срещу домакините от “Локомотив” (Дряново), което ги прати на полуфиналите като втори в предварителната си група.

На полуфинала етърци срещнаха първенеца от другата група “Добруджа”, но отстъпиха в оспорван мач. След 2:0 за добричлии “Етър” намали на 2:1 и потърси изравняване, но в последната минута получи и трети гол. Така “виолетовите” отидоха да играят за 3-4 място срещу румънския “Фарул” (Констанца), като загубиха с 4:1. Извън резултатите остава удоволствието да играят на отлични терени и да натрупат ценен международен опит.