IMG_6770

Убедително 5:0 взе „Етър” срещу „Гигант” (Белене) на стадион „Ивайло”, където двата тима играха заради ремонт на стадиона в Белене. В коректния мач без нито един картон „виолетовите” с лекота вкараха пет гола и пощадиха съперника от по-голям резултат.

Не беше изминала и първата минута, когато падна първото попадение. Байчев центрира отдясно и Минков насочи топката с глава, защитник изби и с бомбен удар Николай Николаев откри  – 1:0. Две минути по-късно резултатът беше вече 2:0. Този път Николаев центрира отляво и Иван Петков забоде топката с глава в мрежата.

После „болярите” понамалиха натиска, въпреки че непрекъснато водеха играта. Чак в 19-ата минута удар на Явор Генчев отдалеч мина над напречната греда. След това положенията отново се заредиха едно след друго.

В 21-ата минута Байчев центрира отдясно и Николаев с бомбен удар от въздуха прати топката над гредата, а не след дълго Явор Генчев с плътен шут стреля на сантиметри от десния стълб.

Джихат Кямил в 30-ата минута би силно над гредата, а двойно подаване с Байчев изведе бранителя Минков сам срещу вратаря, но той стреля в него. В следващата атака пък Кямил шутира опасно в долния десен ъгъл на вратаря, но той спаси.

В самия край контузия получи Михаил Минков, който на почивката бе сменен от Цветан Петров, а Мирослав Иванов влезе на мястото на Генчев.

IMG_6765

Етърци отново засилиха натиска и в 47-ата минута Иван Петков би от трудно положение, но вратарят улови топката. В ответната атака вратарят Цветомир Цанков предотврати първи гол в мрежата на „Етър“ през този сезон, като спаси удара на излезлия срещу него Габриел Томов. Иван Петков от 20 метра пък стреля във вратаря.

„Виолетовите” изригнаха отново в следващите 4 минути, в които нанизаха нови три гола. Много силен мач по десния фланг направи Александър Кирилов, който се понрави на десния фланг с бързината и центриранията си. В 58-ата минута той от много малък ъгъл вкара чудесен гол – 3:0. 180 сикунди след това пък Радослав Байчев стреля изненадващо отдалеч, топката се чукна в левия стълб и влетя в мрежата за 4:0.

IMG_6768

Сашо Кирилов направи силен мач и бе изпратен с аплодисменти.

В 60-ата минута Джихат Кямил получи топката от съперник и технично покрай вратаря вкара за 5:0. До края етърци повече се забавляваха, отколкото търсеха голове. Павлин Иванов пробва воле, но топката мина до гредата. Малко по-късно Радо Байчев от добра позиция би във вратаря.

Иван Петков стреля над вратата в 81-ата минута, а след хубав пас на Мирослав Иванов халфът Илко Трифонов технично стреля под гредата, но вратарят извади в корнер. В самия край Деко завъртя технично топката от фаул, но тя облиза мрежата над напречната греда.

Хубаво бе и че петте гола станаха дело на петима различни футболисти. „Болярите” продължават с пълен актив от 12 точки, като позастигнаха „Ботев” (Вр) в головата разлика – 13:0 срещу 17:0 на врачани. Очевидно първото място ще се решава в директното дерби между двата тима на 11 октомври на стадион „Ивайло”. В следващия кръг на 13 септември етърци са домакини на „Вихър” (Славяново).

„Етър“: Цанков, Кирилов (61 М. Николов), Минков (46 Цв. Петров), Ангелов, Пав. Иванов, Генчев (46 Мир. Иванов), Н. Николаев, Кямил, Трифонов, Петков, Байчев.