home~MVueOD~6zq29u_6_b

Димитър Байдаков донесе победата на „Локомотив” (ГО) при гостуването на „Добруджа” в шестия кръг на „Б” група. „Железничарите” спечелиха с 1:0, а дошлият от „Етър” нападател отбеляза единственото попадение в мача.

Горнооряховци владееха играта през по-голямата част от мача, но слабостта им през този сезон – трудното излизане на стопроцентови голови ситуации, запази нулевия резултат до средата на второто полувреме. До почивката се запомни само един удар на Мартин Райнов над гредата.

Пет минути след началото на втората част Байдаков излезе сам срещу вратаря на домакините, но пропусна. Обръчът около вратата на добруджанци обаче се затягаше. В 57-ата минута след комбинация между Мартин Райнов и Иван Пенев топката спря във вратата на добруджанци, но голът не беше признат заради засада.

Осем минути по-късно гостите все пак взеха своето, след като Димитър Байдаков прати топката в мрежата за 0:1 с глава след центриране от корнер. До края горнооряховци не позволиха на домакините да върнат попадението, като Колев с лекота улови удар на Емил Копаранов с глава, и им нанесоха четвърта поредна загуба. В 82-ата минута Байдаков можеше да се разпише още веднъж, но ударът му от границата на пеналта срещна напречната греда.

„Локо” (ГО): Колев, Харизанов, Пенев, М. Иванов, Фиданин, Михайлов, Райнов, Желев (Савов), Балъков (Ат. Димитров), Байдаков (Сандов), Кр. Трифонов.