IMG_56844

“Павликени” посреща “Етър” в контролна среща от 18.00 ч. Час по-рано е официалното откриване на обновения стадион “Ганчо Панов”. От 17.30 ч. пък павликенчани представят отбора си за новото първенство.

Състоя се тържественото откриване и представянето на отбора на “Павликени” и след малко ще започне контролната среща.

“Павликени”: Генчо Стефанов, Денчо Шипкалиев, Димитър Димитров, Цветомир Додуров, Светлин Стоянов, Димитър Цонев, Калоян Калчев, Милен Михайлов, Димитър Димитров, Димитър Кушев, Цветан Петров

“Етър”: Ивайло Петков, Александър Кирилов, Емил Грозев, Михаил Минков, Павлин Иванов, Илко Трифонов, Радослав Байчев, Явор Генчев, Николай Николаев, Альоша Илиев, Иван Петков

Още в 3-ата минута Альоша Илиев отдясно изведе Иван Петков сам срещу Генчо Стефанов, но вратарят спаси удара.

12 минута – Димитър Димитров – Херо от домакините се откъсна сам отляво, но се забави и би неточно. Малко след това за “Етър” пък Альоша Илиев стреля ниско, но вратарят улови.

16 минута – “Етър” поведе в резултата. Альоша Илиев получи топката от Николаев и с хубав удар в десния долен ъгъл откри – 0:1.

19 минута – Павлин Иванов от етърци се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен. Реферът Георги Давидов отсъди дузпа, която Илко Трифонов с прецизен удар превърна в 0:2.

23 минута – реферът свири дузпа за домакините за игра с ръка. Ивайло Петков спаси удар на Димитър Кушев от бялата точка, но при добавката Кушев направи 1:2.

Альоша Илиев вкара нов гол за етърци в 30-ата минута с хубав удар от въздуха след подаване отляво.

“Етър” поведе с 4:1 в 40-ата минута, когато Радослав Байчев центрира отдясно и Явор Генчев овладя топката и технично я прати в мрежата. Така завърши първата част, в която етърци играха много по-добре с технични подавания и материализираха превъзходството си.

След почивката в игра влязоха Николов, Ангелов, Петров, Узунов и Кямил. Опасен удар на Джихад Кямил мина до левия стълб.

“Етър” увеличи на 5:1 в 54-ата минута след атака и центриране отляво на Мартин Николов и в последвалото меле точен удар на Добри Петров.

Альоша Илиев стигна до хеттрик в 64-ата минута след поредното разбъркване. Етърци продължават да търсят голове.

Младият Александър Узунов бе оставен непокрит в 78-ата минута, напредна и вкара за 1:7.

В игра влезе Тихомир Трифонов на мястото на Емил Грозев, като се завръща след лечение на контузия.

В 89-ата минута Альоша Илиев вкара и четвъртия си гол за крайното 1:8.