Главен съдия: Галя Ечева (Велико Търново)

Помощници: Илиян Капарашев, Светлин Пъшев

Четвърти съдия: Венцислав Кознички

Делегат на ЗС на БФС: Иван Бодурков (Велико Търново)

“Етър”: Петков, Николов, Трифонов, Анев, Копаранов, Кямил, Петров, Писаров, Кънев, Колев, Байдаков (Русев, Петков, Макенджиев, Николаев, Хаджииванов, Узунов)

Начало на мача.

7 минута – ГОООЛ! След атака отляво топката попада у Тихомир Кънев, който с прецизен удар бележи – 1:0.

17 минута – ГОООЛ! Джихат Кямил бележи страхотен гол със силен удар под напречната греда.

21 минута – Кънев е изведен сам срещу вратаря, но се забавя и топката му е отнета.

23 минута – Кямил стреля опасно, вратарят отбива и Байдаков за малко не довкарва отскочилата топка.

24 минута – Кънев отляво вместо да центрира стреля към вратата и топката облизва напречната греда.

28 минута – Писаров стреля до гредата.

37 минута – ГОООЛ! Искрен Писаров пробива отляво и намира пред вратата Димитър Байдаков, който засича топката за 3:0.

42 минута – Ангел Русев стреля от малък ъгъл, Ивайло Петков лови.

Край на първата част.

Начало на втората част.

Две смени в “Етър” – Иван Петков влиза на мястото на Байдаков и Николаев на мястото на Кънев.

Преди срещата бе представена цялата школа на “Етър”, която под аплодисментите на публиката получи своите купи и медали от спортния министър Красен Кралев, зам.-председателя на НС Иван Иванов, кмета Даниел Панов и председателя на Дисциплинарната комисия Илиян Недев. За края на кариерата си като съдийски наблюдател в “А” група Иван Бодурков получи почетен плакет и златна значка на БФС.

52 минута – Иван Петков открадва топката и от малък ъгъл я мушва в мрежата – 4:0

60 минута – етърци се забавляват и търсят ефектни завършващи удари. Иван Петков от чиста позиция с удар от въздуха стреля над гредата, после същото прави и Кямил. Гостите от Луковит, които преди мача се снимаха на стадион “Ивайло” изцяло се защитават.

66 минута – най-добрият играч на гостите Ангел Русев също бележи ефектен гол с прехвърлящ удар – 4:1, и дори получава аплодисментите на публиката.

70 минута – Александър Узунов влиза на мястото на Кямил.

75 минута – Атанас Георгиев от гостите стреля от фаул в ъгъла, Ивайло Петков майсторски избива. Етърци също атакуват и правят пропуски.

Две минути добавено време.

90+1 – ГОООЛ! Иван Петков се откъсва сам срещу вратаря, преодолява го и бележи за 5:1.