IMG_4888

Хандбалистките на „Бъки“ за втори път в историята си станаха шампион по хандбал за жени, като спечелиха с 25:19 (11:9) и втория си мач срещу „Етър-64″, игран във Велико Търново. През цялото време габровки поддържаха минимална преднина в резултата, която в края стигна до 6 гола.

„Виолетовите“ се бориха здраво в днешния мач и непрекъснато държаха интригата, но бяха принудени да отстъпят. След мача от щаба на „Етър-64″ реагираха срещу съдийството в днешния двубой, като изобщо не отидоха да поздравят реферите. Етърки получиха купа за второто място и сребърни медали.

„Бъки” поведе още в началото с 2:0 с голове на Йосифова и Ковачева и този резултат се запази чак до 6-ата минута, когато „Етър-64” върно едно попадение. И нататък габровки продължиха да пазят преднина от 1-2 гола, но сериозна заслуга за това има и съдийската двойка Ст. Стoйкoв и В. Дeлийчeв от Ловеч, която с ред отсъждания си предизвика гнева на публиката, на етърки и техния президент. Все пак в 15-ата минута „Етър-64” изравни – 5:5, но това се оказа и единственото равенство в мача. „Бъки” игра силно в защита, а „виолетовите” направиха доста грешки в атака в решаващи моменти. Нищо не се промени до почивката, която дойде при 11:9 за съперника.

IMG_4875

Любопитен момент настъпи в 36-ата минута, когато таблото в залата изгасна и мачът бе прекратен за почти 10 минути, след което продължи с ръчно времеизмерване.

Чест прави на етърки, че играха с голям хъс и желание, което особено важи за Маги Дончева, която бе и рожденичка и получи цветя и поздрави преди мача. Маги вкара решаващи голове, много сериозен бе приносът на капитана Даниела Коцева, а вратарката Деси Николова спаси 4 дузпи.

Така интригата се върна около 40-ата минута, когато „Етър-64” сведе пасива до 15:16 и 16:17. После обаче „Бъки” вдигна оборотите и всички проблеми накуп дадоха своето отражение – липса на равностойни смени, умора, грешки в атака, съдийство, малшанс с удари в гредите, липсата на нормална зала за тренировки… В 52-ата минута габровки поведоха с 5 гола (22:17) и стана ясно, че каузата е невъзможна. Великотърновки оказваха съпротива чак до пет минути преди края, когато вече се предадоха.

Краят дойде при 25:19 за габровки, които резонно стигнаха до шампионската титла, връчена им от президента на БФХ Росица Бакърджиева. В крайна сметка след един ужасно труден и пълен с проблеми сезон „Етър-64” сдаде върха след 6 поредни титли, а „Бъки” логично с оглед на цялостното си представяне през годината триумфира с отличието.