IMG_1683

С класическото 3:0 „Локомотив” (ГО) победи „Септември” (Симитли) в с. Крупник и запази второто си място във временното класиране на “Б” група. Освен феновете на двата отбора, на стадиона имаше и 50-ина привърженици на Пирин (Благоевград), които напразно чакаха помощ от домакините. Кметът на Благоевград д-р Атанас Камбитов също изгледа двубоя от трибуните.

Мачът започна много добре за гостите които поведоха с първата си атака в 12-ата минута чрез Янаки Смирнов, разписал се след подаване на Любомир Генчев – 0:1. Десет минути по-късно Методи Костов бе фаулиран в гръб на границата на наказателното поле в момента, в който оставаше сам срещу вратаря на „Локомотив” и домакините поискаха дузпа и червен картон за Харизанов, но решението на главния съдия Георги Димитров бе корнер. Футболистите на „Септември” награбиха рефера, който вдигна жълт картон на Траянов за протестите.

Още във втората минута след почивката след центриране от фаул Янаки Смирнов с глава вкара втория си гол в мача – 0:2. Домакините опитаха да намалят, но вратарят на „Локо” (ГО) Митев изби удар на Лулейски от непосредствена близост, а в 86-ата минута и Харизанов отби от голлинията.

В заключителните минути най-напред Смирнов нацели страничната греда на домакините и се размина с хеттрика, а в третата минута на добавеното време влезлият като резерва Красен Трифонов влезе на скорост в наказателното поле и със силен удар оформи крайното 0:3.

Прекият съперник за второто мястко в групата „Пирин” (Благоевград) в този кръг почива и взе трите точки със служебна победа срещу отказалия се „Спартак” (Варна).

Така разликата между двата тима се запазва точка в полза на „Локо”. В следващия кръг на 16 май „Локомотив” приема лидера „Монтана”, който вече си е осигурил място в „А” група, а кръг по-късно „Пирин” гостува в Монтана.