11071075_839355282799901_1052170565057251528_n

IMG_4482

Тимът на „Лудогорец” U17 спечели 12-ото издание на юношеския турнир „Юлиян Манзаров” в Свищов. Във финалния мач, предаван пряко по Канал 3, разградският тим обърна с 3:2 миналогодишния първенец „Единство” (Черна гора) с 3:2, след като губеше с 0:2.

В 29-ата минута Идризович с глава откри за черногорците, след което лудогорци можеха да изравнят до почивката. В 49-ата минута обаче Идризович получи пас на левия фланг и вратарят не успя да спре удара му – 0:2. „Лудогорец” обаче направи пълен обрат. В 54-ата минута Марчело Тенев намали, а в средата на полувремето Юнус Юнус изравни. Мачът отиваше към продължения, когато в 85-ата минута Живко Станимиров бе изведен в чиста позиция и донесе победата за българския тим. Финалният мач бе ръководен от съдийска бригада от В. Търново Георги Давидов с помощници Г. Дойнов и Св. Пъшев.

Преди това в групите лудогорци бяха спечелили с по 2:0 срещу „Стяуа” и ЦСКА. Черногорците пък бяха били с 2:1 „Академик” и с 2:0 „Литекс”.

В мача за 3-4 място „оранжевите” от Ловеч надиграха с 3:2 „Стяуа” (Букурещ). За 5-6 място ЦСКА се наложи над домакините от Свищов.

На тържественото награждаване присъстваха кметът на Свищов Станислав Благов, зам.-министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков, футболните легенди Трифон Иванов и Красимир Балъков и други.

11193291_839162882819141_6564702411230175880_n

Индивидуалните награди:

най-добър вратар – Николай Петков (ЦСКА)

най-добър защитник – Николай Георгиев (Литекс)

най-добър полузащитник – Костин (Стяуа)

голмайстор – Марко Ковачевич (Единство)

най-полезен играч – Ивайло Илиев (Академик)

най-добър играч – Живко Станимиров (Лудогорец)

най-коректен отбор – Литекс

По традиция фенклуб „Манчестър Юнайтед България” връчи приз за най-красив гол, който стана притежание на Николай Янков от „Литекс” и му бе връчен от Манчестър Юнайтед от Свищов. Приз за любимец на публиката пък получи Лилян Маринов от „Лудогорец”.

Почетен флаг получиха „Академик” (6-о място), ЦСКА (5-о място) и „Стяуа” (4-о място). Бронзови медали и купа бяха връчени на третия „Литекс”, сребърни отличия и купа – на втория „Единство”. Златните си медали играчите на „Лудогорец” получиха от кмета Станислав Благов и председателя на ЗС на БФС Трифон Иванов, а купата бе връчена на шампионите от организатора на турнира Георги Манзаров, който закри надпреварата с поздравления към участниците и им полежа до нови срещи в 13-ото издание на турнира „Юлиян Манзаров”.