11034248_960867203931669_4001642297891441698_n
Юношите на ХК „Раховец 2008” станаха сребърни медалисти на финалите за купата България за юноши до 14 години, провели се в Хасково. Горнооряховските хандбалисти загубиха драматично с 13:12 на финала от „Фрегата” (Бургас) и не можаха да защитят купата, спечелена от тях м.г.
В срещите от предварителната група „Раховец” победи „Фрегата” (Бургас) с 22:15, показвайки завидни отборни умения. Във втория мач горнооряховските хандбалисти започнаха нервно двубоя с домакините „Асти-91”, но показаха класа и спечелиха с 25:19, класирайки се на първо място в групата.

На следващия ден юношите горнооряховци се изправиха на полуфинала срещу „Левски” (гр. Левски). „Тигрите” играха много организирано и заслужено се класираха на финала с резултат 29:12 (15:8). В другата полуфинална среща „Фрегата” (Бургас) победи „Спартак” (Варна). Така на финала “Раховец” отново се изправи срещу бургазлии.

Финалът бе много оспорван и драматичен. Първото полувреме завърши с 6:3 в полза на „Фрегата”. След почивката двубоят вървеше гол за гол, но късметът не бе на страната на „тигрите”. Горнооряховските момчета отстъпиха с 13:12 и трябваше да се задоволят със сребърните медали.
На трето място остана „Спартак”, който победи „Левски” с 24:16 (15:8), а пети се наредиха домакините от „Асти-91” (Хс), победили “Добруджа”.