IMG_2686

“Банка ДСК” продължи убедително в надпреварата.

Последният ден от груповата фаза излъчи и последните отбори, които продължават напред в турнира. В група „А” това бе „Евролукс”, който би с 4:0 класиралите се вече на първото място „Студенти”. Бисер Блажев откри за джулюнчани в 7-ата минута, а всички останали голове паднаха в последните минути.

Стилиян Станчев се разписа два пъти в 31-ата и 33-ата, а крайното 4:0 оформи Иван гинов две минути преди края. Така напред от групата продължиха „Студентите” и „Евролукс”.

Мачът между „Палавници” и „Адмирал-Брокер” пък донесе и най-бързия гол в турнира. Веднага след центъра последва атака, в която Вальо Исмаил – Макавели вкара за „палавниците”, като не бе изтекла и 5-ата секунда! Чак в края на полувремето Румен Рикевски изравни. Отново Макавели даде преднина на своя отбор в 23-ата минута, а малко след това падна и трети гол, като в тези минути „Палавниците” определено имаха превес. Николай Тодоров обаче намали, а в 37-ата минута Йордан Димитров изравни за 3:3 и измъкна точката за „Адмирал-Брокер”.

IMG_2690

Вальо Исмаил – Макавели от “Палавниците” вкара най-бързия гол.

Съставът на „Банка ДКС” не позволи никаква интрига в последния мач от група „Ж” и разгроми с 4:0 „Ал пласт”, като взе безапелационно първото място. Стилиян Колев откри в 3-ата минута, а отново той в средата на полувремето удвои. Нещата не се промениха и след почивката. При поредната атака на „банкерите” Иван Иванов довкара топката в мрежата за 3:0, а към края Михаил Панов стигна и до четвърто попадение.

Голяма бе интригата в последния мач между „Ветеран турист” и „Водстрой” в група „Е”. Нещата се бяха стекли така, че при победа на „Ветеран турист” тимът продължаваше напред, при равен „Водстрой” отиваше на осминафинал като втори, а при негова победа щеше да стане първи, като изпревари вече класиралите се „Отчаяни съпруги”. В крайна сметка след много оспорвана игра, в която прехвърчаха и доста искри, мачът завърши 0:0.

IMG_2701

“Ветеран турист” бе един от най-силните отбори, които отпаднаха.

„Ветеран турист” търсеше по-активно задължителния гол, като опасен удар на Димитър Нешев бе избит от плевенския вратар Иван Георгиев, а и „Водстрой” атакуваше опасно. След почивката обаче тимът започна да пази равенството, което го пращаше напред. Особено динамични бяха последните две минути – в 38-ата Цветан Цонев от чиста позиция пропусна за „Ветеран турист”, а в ответната атака „Водстрой” нацели напречната греда. В заключителните секунди и двата тима изпуснаха по един чист гол и така след нулевото реми напред продължи „Водстрой”.