10904039_685171668258234_1265559381754598888_o

Отборите на „Студентите” и „Ив комерс” грабнаха вече по две убедителни победи в зимния турнир по футбол в ДКС „Васил Левски”, които почти сигурно им гарантират участие в елиминационната фаза на надпреварата.

В група „А” след успеха си в първия мач с 6:2, „Студентите” надделяха с 4:2 и над „Светците”. Още във 2-ата минута Красимир Димитров откри резултата, но не след дълго Илия Вачев успя да изравни. Всичко в мача бе решено с два бързи „студентски” гола още преди почивката. Мирослав Каралеев се разписа за 2:1 в 12-ата минута, а Валентин Антонов веднага след това вкара и трето попадение.

Деян Денчев успя да намали в 28-ата минута на 3:2, но три минути преди края отново Антонов оформи крайното 4:2.

10830568_685171871591547_527754646349289586_o

Бившият капитан на „Локомотив” (ГО) Красен Славчев отново бе в основата на успеха на своя тим „Ив комерс”. След като вкара 5 гола на старта срещу „Теона бар”, сега Славчев наниза още 6 в двубоя с „Червените дяволи”. Най-любопитното бе, че отборът му напълно повтори резултата от първия си мач, като разби противника отново с 9:2. Така с 18 гола „Ив комерс” е без конкуренция най-резултатният отбор досега в турнира, а Красен Славчев води убедително сред голмайсторите с 11 попадения.

Ivkomers

Мачът отново предложи тотален превес на „Ив комерс”. В 9-ата минута Пламен Славчев сложи началото на серията, а в следващата атака Красен Славчев удвои. За „дяволите” Стефан Пенчев върна един гол до 2:1, но до почивката първо Петко Ганчев, а после отново Красен Славчев доведоха нещата до 4:1. През втората част валеше гол след гол – пак Славчев вкара, последва гол на Георги Бижев и нови три поредни на Красен Славчев… Чак в последната минута Павлин Параскевов върна още едно попадение за „Червените дяволи”.

Първа победа взе „БГ тийм”, който надделя в група „Г” с 2:1 над „Сензация”. Успехът не дойде лесно, въпреки че Цветан Димитров откри резултата още след началния съдийски сигнал. В 9-ата минута Ерхат Назифов изравни и ремито се запази до 26-ата минута, когато Георги Александров прати топката в мрежата и попадението се оказа с цената на победа. Тя позволи на „БГ тийм” да запази шансове за продължаване в турнира.

След загубата си на старта, съставът на „Ботев” (Дебелец) се реваншира, като взе важно 2:1 над „Палавници” в група „Б”. След 6 минути игра Красимир Костадинов вкара за дебелчани и минималният аванс се запази почти до края на мача, въпреки интересните ситуации пред вратите. В 36-ата минута опитният Генчо Генчев удвои, а силите на „палавниците” стигнаха само за гол на Радослав Василев в самия край на срещата.