10850740_10203519944862081_1870277529_n

Децата на „Етър” със старши треньор Стефан Ангелов и помощник Стефан Николов спечелиха по безапелационен начин футболния турнир „Павел Бумов”, провел се в Габрово. Малките „боляри” разпиляха останалите отбори, като нанизаха общо 18 гола и не допуснаха нито един във вратата си!

11-ото издание на детския футболен турнир в памет на Павел Бурмов се проведе тази събота и неделя в спортна зала „Орловец“ и бе организирано от „Янтра 1919“ – Габрово. В надпреварата се включиха осем отбора, съставени от деца на възраст до 10 години (родени след 01.01.2004 година).

Осемте тима бяха разпределени в две предварителни групи. В група „А“ – съставите на „Етър”, „Левски 2000“ (Русе), „Спартак” (Плевен) и „Локомотив“ (Дряново), а в група „Б“ – домакините от „Янтра 1919“, „Локомотив“ (Г. Оряховица), „Росица“ (Поликраище) и „Монтана старс“. Времетраенето на срещите бе 30 минути (2 х 15 минути), като вчера бяха мачовете от предварителните групи, а днес – мачовете за 5-8 място, полуфиналите и финалът, които бяха от две полувремена по 20 минути.

10822383_10203519944782079_1880208225_n

„Виолетовите” разгромиха в първия си мач със 7:0 „Локомотив” (Дряново), после надделяха с 1:0 и над „Левски” (Русе). В последния мач срещу „Спартак” (Плевен) им бе достатъчно и ремито 0:0, за да завършат на първото място в групата с по-добра голова разлика.

В другата група горнооряховският „Локомотив” спечели три победи и също оглави класирането. На полуфиналите днес обаче „железничарите” паднаха с 2:0 от „Спартак” (Пл), а етърци разгромиха „Монтана старс” с убедителното 6:0.

Така във финалния мач се изправиха отново етърци срещу плевенчани. За разлика от срещата в групата, сега великотърновци имаха тотален превес и грабнаха победата с 4:0. Два гола във финала заби Мартин Георгиев, а по един вкараха Атанас Атанасов и Матео Николов.

10833630_10203519944902082_8046407_n

Мартин Георгиев бележи втория гол на финала.

Шампионите от „Етър” получиха за първото си място купа, а всички участници в турнира взеха възпоменателни медали. Бяха присъдени и три индивидуални награди, като призът за вратар № 1 заслужено стана притежание на Росен Петров от „Етър”, недопуснал нито един гол в мрежата си. Голмайстор на надпреварата стана Кристиян Дечев от „Локо” (ГО) със 7 попадения, а втори остана Атанас Атанасов от „Етър”, който е набор 2005 г., с 6 гола – най-резултатен от „виолетовия” тим.

10805611_849358378420360_2064413234327118717_n copy

10846518_10203519944942083_172422799_n

Росен Петров (в центъра) стана най-добър вратар, а Атанас Атанасов (вляво) е втори сред голмайсторите.

снимки: Светозар Гатев, Габрово