10690188_10153353628288047_4167353785543276441_n

Победа с 2:1 измъкнаха малките футболисти на СК „Болярчета” в дербито срещу другия великотърновски отбор „Етър” при децата, родени 2006-2007 г. Последният есенен мач от надпреварата на Футбол 5 се игра на изкуствения терен на комплекс „Христо Ботев” в Габрово.

Двата тима стигнаха до двубоя повече от убедително, без да загубят нито една точка в досегашните си мачове. Резултатът не отговаря напълно на показаното, защото етърци играха добре и имаха своите възможности за голове, но не успяха да ги реализират.

В първата част (в този формат се играе в три части по 12 минути) „Болярчетата” успяха да поведат. Богомил Александров бе изведен от Ради Найденов и вкара за 1:0. Тимът на Десислав Божков и Николай Колев стигна и до втори гол през втората част, като този път Богомил Александров върна жеста на Ради Найденов и той вкара красиво попадение. Етърци намалиха на 2:1 с гол на Даниел Каймджозов, имаха няколко чисти положения, удариха и греда.

В третата част „виолетовите” натиснаха, но така и не успяха да изравнят, като общо в мача удариха 4 греди. „Играхме футбол, имахме много възможности, удари в гредите, но важното е, че се представихме добре”, коментира треньорът на „Етър” Стефан Николов. „Можехме да покажем и повече в мача, не бяхме на познатото ниво, но спечелихме. Като цялостна оценка мога да кажа, че сме изключително доволни, завършваме полусезона без загуба”, заяви треньорът на „Болярчета” Николай Колев.

Така „Болярчетата” станаха есенен първенец, като от 9 мача грабнаха 9 победи с обща голова разлика 47:4. Втори в класирането е „Етър”, а трети – „Янтра-1913” (Габрово).