1939641_714082148688751_3625902336777505983_o

Голмайсторът Димитър Байдаков получав поздрави след мача. сн. Фенклуб “Етър”

Важна победа спечелиха етърци в последния есенен кръг от Северозападната „В” група (остава един отложен мач – гостуване на „Павликени” на 16 ноември). „Виолетовите” стигнаха до 1:0 при гостуването си на „Ботев” в Луковит. За първи път от доста време насам старши треньорът Калоян Чакъров можеше да използва всичките си налични футболисти.

Два спорни момента белязаха първото полувреме. В 10-ата минута при центриране Николаев опита да играе с глава, но бе избутан в пеналта, според рефера обаче нямаше основания за дузпа. В следващите минути „болярите” отправиха два удара към вратата на домакините, те отговориха с един, но опасни положения липсваха.

В 32-ата минута се стигна до куриозна ситуация – реферът Христо Минков отсъди дузпа за „Етър“ и после я отмени. При атака на „виолетовите“ защитник спря топката с ръка в пеналта и главният съдия отсъди дузпа, но тъчреферът сигнализира, че бранителят е бил пред пеналта и Христо Минков промени решението си на пряк свободен удар.

В 53-ата минута падна и единственият гол в мача. Тодор Колев направи самостоятелен пробив и го завърши с пас към Димитър Байдаков, който от десетина метра бе точен – 0:1! И след почивката етърци продължиха да владеят играта и не допуснаха изненади, като луковитчани стигнаха само до един опасен удар, отразен от вратаря Венци Димитров.

„Етър“ остана четвърти в класирането, след като свищовският „Академик” също спечели с 1:0 гостуването си в Габрово. Изненадата бе в Севлиево, където „Видима-Раковски” завърши 2:2 с „Партизан” (Червен бряг).

„Етър”: Димитров, Ст. Ангелов, Цв. Петров, Тих. Трифонов, Николов, Анев, Н. Петров, Николаев, К. Ангелов, Байдаков, Колев (Ив. Петков, Ил. Трифонов, Цонев, Бл. Ангелов, Узунов, Б. Иванов, Ив. Петков).