Държавният ни шампион по шахмат до 20 години Радослав Димитров завърши на 15-о място на световното индивидуално първенство за юноши и девойки до 20 г. в Коджаели (Турция).

Състезателят ШК Булмекс (Велико Търново) приключи шампионата с 8,5 точки от 13 възможни и раздели 8-мо – 17 място. Младият ни международен майстор заемаше 27-мо място в стартовата таблица, пише viasport.bg.

Световен шампион за юноши до 20 години за 2013 г. стана китайският гросмайстор Янгуи Яй с 11 точки. Александер Ипатов от Турция е вицешампион с 10,5 т.

Държавната шампионка до 20 години Ани Крумова (ШК „Георги Даскалов”, Варна) приключи участието си в световния шампионат с 6,5 точки. Тя раздели 33-44 място, но вторият показател й отреди 44-о място в крайната таблица. Българката стартира на 49 място в първенството.

Световната шампионка до 20 години за 2013 г. е руската гросмайсторка Александра Горячкина с 10,5 т. от 13-те кръга. Вицешампионка е международната майсторка от Казахстан Жанзая Абдумалик с 9,5 т.