Павликенчани допуснаха домакинска загуба от “Ситомир” (Никопол) с 1:3 в равностоен мач, но поредното поражение ги свали до предпоследното място в класирането. Домакините започнаха добре, но в 19-ата минута изпуснаха противников играч, който влезе и стреля по диагонала – 0:1.

Последва силен щурм, донесъл два пропуска на Михайлов, който отправи два удара край целта. Второто полувреме започна с по-активни действия на павликенци, но шансът им изневери, като при пряк свободен удар, изпълнен от Иван Златков, топката срещна сглобката между гредите.

Конфликтната ситуация в мача бе в 76-ата минута и реши изхода от мача. Тъчреферът маркира нарушение в полза на никополци, което бе оспорено от домакините. Пред скамейките настана меле, в което нападателят Иван Златков бутна рефера Илиян Маринов с ръце и получи директен червен картон.

Макар и в намален състав, павликенчани успяха да изравнят чрез Миладин Маринов, който в 80-ата минута стреля точно с глава за 1:1. Само след две минути обаче Валентин Александров изпълни майсторски пряк свободен удар и изведе “Ситомир” отново напред – 1:2. В самия край на двубоя гостите пробиха и Георги Стоянов бе точен за крайното 1:3.

ОФК “Павликени”: Г. Стефанов, Шипкалиев, Гецов, Александров, Цонев, Евг. Иванов, Горанов, Маринов, Михайлов (75 Кръстев), Стефанов (46 Златков), Стоянов (56 Ст. Иванов).