“Локомотив” (ГО) надигра с 5:0 като гост “Ситомир” (Никопол). С два гола се отличи централният защитник Иван Пенев, а след негов удар топката срещна и напречната греда.

Още във 2-ата минута гостите поведоха. Мартин Иванов намери Любо Генчев, който с удар от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл за 0:1. Мачът се игра на доста лош терен и бе съпроводен със силен вятър. За локомотивци отсъстваха контузеният Йордан Петров и наказаният Димитър Димитров. Последваха нови атаки, при които пропуски направиха Кънев и Генчев.

Вторият гол в 40-ата минута напълно реши двубоя. След центриране отдясно от фаул Антоний Балъков с глава прати топката в мрежата – 0:2.

В първите минути след почивката домакините поизравниха играта и натиснаха, като удариха и греда. В 65-ата минута обаче “Локо” (ГО) отново удари. Явор Генчев центрира отляво от свободен удар и защитникът Иван Пенев с глава направи преднината класическа. Той се включваше активно в атаките и само след 4 минути отново засече топката, но този път с крак след корнер за 0:4.

Отново Иван Пенев с диагонален удар прати топката в напречната греда. В самия край на мача “Локомотив” стигна и до пети гол – Красен Трифонов проби отляво и Тихомир Кънев с пета оформи крайното 0:5.

“Локо” (ГО): Димов, Стефанов, Пенев, Славчев, Панайотов, Яв. Генчев (80 Г. Иванов), Л. Генчев, М. Иванов (72 Станков), Кънев, Кр. Трифонов, Балъков (80 В. Трифонов).

Тежка загуба на павликенчани в Севлиево

ОФК “Павликени” гостува в Севлиево без контузените Ванев и Станиславов и заминалия за Италия Иван Златков, което сериозно повлия на представянето му. Домакините натиснаха още в началото и в 3-ата минута получиха дузпа, която Пламен Кожухаров превърна в гол.

В 33-ата минута Петко Петков отбеляза второто попадение за севлиевци с мощен удар, намерил горния десен ъгъл на вратата на Генчо Стефанов. Още в следващата атака “Видима” поведе с 3:0, след като отнов Пламен Кожухаров завърши с гол своя самостоятелна атака.

“Павликени” инкасира още три гола и през втората част. Пламен Кожухаров оформи своя хеттрик в 62-ата минута, след като се измъкна сам срещу вратаря, преодоля го и насочи топката в опразнената врата за 4:0. После пък само за две минути в средата на полувремето Алек Манолов реализира две попадения, с което оформи крайния резултат 6:0. Особено красив беше първият му гол, отбелязан след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Едва след 6:0 гостите застрашиха вратата на съперника. Първо Горанов стреля в тялото на вратаря, а след това Кръстев с глава насочи топката към мрежата, но бранител изби. След това Стефанов от чиста позиция пропусна да отбележи поне почетен гол.

ОФК “Павликени”: Г. Стефанов, Шипкалиев, Гецов, Александров, Цонев, Евг. Иванов, Горанов, Красимиров, Велев, Михайлов, Кръстев (Стефанов, Маринов, Анев).