31 януари, вторник, LIVE

17:00 Тремол – Лудата банда 10-1 краен

Цели 30 гола паднаха в днешния 17-ти ден, който се оказва най-резултатен до момента. Само в първия мач бяха отбелязани 11. “Тремол” не пожалиха Славейко Николов и му нанизаха 10 гола. Владимир Янков с диагонален удар от левия фланг откри за касовите апарати, а след две минути отново той удвои резултата с глава като засече странично хвърляне. Стефан Стефанов шутира в 16-ата минута от границата на наказателното поле и за малко да счупи дясната греда, която му помогна да покачи на 3:0.
В началните минути на втората част Янков наниза още 3 гола – в 22-ата, 24-ата и 25-ата. Първите два гола отбеляза с глава като при първия засече центриране отдясно, а при втория – тъч. Янков отбеляза третия гол след удар от 3 метра в наказателното поле и по този начин стана най-резултатен футболист в рамките на един мач – 5 гола. Почетното попадение за “Лудата банда” вкара Светлин Павлов с диагонален удар от левия фланг в 29-ата минута. Минута след това Ивайло Попов вкара от 5 метра за 7:1, а Стефан Стефанов от малък ъгъл до десния аут покачи на 8:1. Крайното 10:1 оформи Борис Йорданов с двата си гола в 36-ата и 38-ата минути. Първия си гол вкара с удар отдясно в близкия ъгъл, а втория – останал сам срещу Николов го преодоля от 3 метра.

2-0 Владимир Янков 8 и 10 м., 3-0 Стефан Стефанов 16 м., 6-0 Владимир Янков 22, 23 и 25 м., 6-1 Светлин Павлов 29 м., 7-1 Ивайло Попов 30 м., 8-1 Стефан Стефанов 33 м., 10-1 Борис Йорданов 36 и 38 м., край

18:00 Аспирините – Япистрой 3-5 краен

Майсторът на спорта Николай Съботинов откри резултата с удар по земя в десния ъгъл, а Георги Каравасилев за следващите две минути наниза два гола, като в 9-ата минута с воле порази десния ъгъл от 5 метра, а в 10-ата шутира от границата на наказателното поле в левия ъгъл. Владимир Йорданов от “Аспирините” намали на 1:3 с удар в близкия ляв ъгъл.
През второто полувреме паднаха още 4 гола. Стефан Монин намали на 2:3 и върна интригата в мача, след като засече остър пас по земя и бе останал сам на 2 метра от вратата. В 29-ата минута Георги Каравасилев – Фешъна оформи своя хеттрик и излезе еднолично на върха при голмайсторите с 9 гола. Капитанът на “Япистрой” вкара за 2:4 със силен шут от границата на наказателното поле, а за 2:5 отбеляза Калоян Георгиев с диагонален удар отляво. В последната минута на мача Тончев от “Аспирините” заби топката с глава след странично хвърляне и оформи крайното 3:5.

0-1 Николай Съботинов 8 м., 0-3 Георги Каравасилев 9 и 10 м., 1-3 Владимир Йорданов 13 м., 2-3 Стефан Монин 25 м., 2-4 Георги Каравасилев 29 м., 2-5 Калоян Георгиев 35 м., 3-5 Тончев 39 м., край

19:00 Спарта – Лайтс 0-10 краен

“Лайтс” уцелиха точно в десятката “Спарта” и по този начин се изравниха с “Япистрой” (по 21 гола) в борбата за нашия приз вино “Диа Калис”. “Спартанците” се нуждаеха от точка в мача, но “Лайтс” изигра срещата феърплей и би убедително. Румен Рачевец остана непокрит до дясната греда и завърши с едно докосване атаката на своя отбор в 12-ата минута за 0:1. Две минути след това Иван Колев от “Спарта” си вкара автогол, след като не успя да изчисти остро центрираната топка.
През второто полувреме паднаха 8 гола. Дъждът от голове започна от Бенко Бенков, който реализира на празна врата в 25-ата минута, а малко след това се освободи до дясната греда и отбеляза с глава в близкия ъгъл за 0:4. В 27-ата минута Владко Атанасов бе изведен пред празната врата за 0:5, а в 30-ата Илиян Димитров от границата на наказателното поле порази десния ъгъл за 0:6. Три минути след това Димитров се отличи с изключителна асистенция, след която Петър Андреев се оказа пред празна врата и направи 0:7, а в 33-ата минута смият Илиян Димитров покачи на 0:8 с удар от 5 метра. Стефан Николов – Мънзата направи 0:9 с удар от дъгата на наказателното поле в десния ъгъл, а Илиян Димитров оформи своя хеттрик от 2 метра, след двойно подаване със Свилен Василев, за крайното 0:10.

0-1 Румен Рачевец 12 м., 0-2 Иван Колев 14 м. (АГ), 0-4 Бенко Бенков 25 и 26 м., 0-5 Владко Атанасов 27 м., 0-6 Илиян Димитров 30 м., 0-7 Петър Андреев 33 м., 0-8 Илиян Димитров 36 м., 0-9 Стефан Николов 38 м., 0-10 Илиян Димитров 39 м., край

20:00 Килифарево – Лас Вегас 0-1 краен

Прекият сблъсък за второто място премина с много мъжка игра и разбира се с доста напрежение. Единственият гол в мача падна в 7-ата минута, когато Антон Маринов порази десния ъгъл от три метра, а след това оборотите се вдигнаха максимално.
За жалост на “Килифарево” обаче резултата до края на срещата не се промени, въпреки няколкото опита, които направиха. Така лясковчани се класираха с минималната победа, а съперниците им от “Килифарево” ще изчакат утрешното решение на организаторите за прекратения мач в петък.

0-1 Антон Маринов 7 м., край