Стадион „Ивайло“, 24 ноември 2011 г., 13:30 ч.

Помощници: Валентин Добрев и Антон Георгиев (Сливен)

Четвърти съдия: Валентин Станчев (Сливен)

Съдийски наблюдател: Тодор Муткуров (Шумен)

“Етър”: 16 Радослав Рашков, 6 Джихат Кямил, 15 Ивайло Русев, 17 Мартин Сечков, 4 Ал. Томаш, 2 Борислав Георгиев, 7 Радослав Анев, 25 Мартин Райнов, 21 Мартин Станкев, 10 Александър Младенов, 20 Светослав Караиванов

Резерви: 1. Цветомир Цанков, 19 Борислав Гецов, 24 Мартин Николов, 23 Велислав Илиев, 11 Стойчо Младенов, 18 Явор Генчев, 3 Патрик Самба

“Нефтохимик”: 84 Георги Христов, 17 Николай Костов, 18 Цветан Канелов, 4 Диан Лефтеров, 27 Георги Калоянов, 13 Марин Ценов, 26 Милен Христов, 25 Антон Иванов, 8 Йордан Йорданов, 23 Иван Стоев, 11 Росен Благоев

Резерви: 69 Николай Митев, 15 Петър Колев, 10 Стамен Ангелов, 7 Коста Щерев, 16 Цветомир Матев, 5 Тодор Стоев, 28 Симеон Златев

1 минута – начало на мача.

3 минута – Анев центрира и Младенов бие с глава високо.

5 минута – Рашков излиза рисково и създава лека суматоха, но гостите не се възползват.

11 минута – красива атака на етърци – Младенов триково извежда Радослав Анев в пеналта, той прехвърля вратаря, но и вратата.

Студено време, около 250 зрители по трибуните.

13 минута – Райнов технично извежда Анев, но той не се възползва.

21 минута – Анев центрира към намиращия се на задна греда Райнов, който бие  с глава, но в тялото на защитник.

26 минута – Йорданов от гостите опитва удар, но от крак на защитник топката излиза в корнер.

28 минута – Б. Георгиев от 30 метра от фаул в ръцете на вратаря. В следващата атака Младенов е намерен в пеналта и бие, но в тялото на защитник.

Лефтеров влиза грубо на Караиванов и получава жълт картон.

По чести атаки на етърци, но досега без чисти положения и пред двете врати.

37 минута – Томаш центрира остро отляво и Младенов бие с глава, вратарят избива в корнер.

38 минута – мощен далечен удар на Караиванов с мъка е изваден от Христов в корнер.

39 минута – ГООООООООООООООООООЛ!!! След центриране отдясно Мартин Сечков бележи – 1:0 за “Етър”!

40 минута – принудителна смяна. Самба влиза на мястото на Ал. Младенов.

41 минута – фаул за гостите води до избита топка в корнер.

42 минута – Милен Христов се откъсва и пробва удар, но от крака на Сечков – в корнер.

Параболичен удар на Бобъра на сантиметри над гредата.

Край на първата част

Публиката изпраща на почивката играчите на “Етър” с аплодисменти.

Начало на второто полувреме.

Хубав пробив и удар на Мартин Райнов.

52 минута – Станкев намира Караиванов, който си спира топката и технично бие, но над напречната греда.

55 минута – Кямил центрира и между краката на капитана Канелов топката се отклонява, но вратарят успява да я хване.

Етърци атакуват настървено, гостите разчитат на контри.

Параболичен удар на Станкев минава край гредата.

66 минута – ГООООООООООООООООЛ!!!! Нахлулият на скорост Мартин Станкев е намерен отлично с далечен пас от В. Илиев и с едно докосване технично удвоява резултата – 2:0.

Пълен превес на етърци, които вече напълно надиграват бургазлии.

Караиванов принудително е заменен от В. Илиев точно преди гола, а в 74-ата минута Генчев влиза на мястото на Б. Георгиев, който е изпратен с бурни аплодисменти от публиката.

75 минута – техничен удар на Велислав Илиев, вратарят лови.

82 минута – центриране на Костов от фаул, Рашков боксира в корнер.

85 минута – отличен удар на Станкев с мъка е избит от вратаря.

90 минута – фаул за гостите, Рашков лови.

Край на мача – 2:0 за “Етър”!