„Несебър” поднесе изненадата на кръга, като би на стадион „Ивайло” с 1:0 в безумно слаб мач. Футбол през 90-те минути реално нямаше, като публиката видя слаб и немотивиран „Етър”, също толкова слаби рефер и съперник, чиито футболисти лежаха по терена през цялото време.

Първата опасност бе за гостите – в 12-ата минута се наложи Цанков да пресича опасно подаване към излизащия срещу него Грозев. Три минути по-късно добро подаване отляво намери Мартин Райнов, който стреля с глава, последва меле и влезлият на скорост в пеналта Мартин Станкев бе съборен, но сигнал за дупа не последва.

За жалост до края етърци с нищо не загатнаха, че търсят победата. В 22-ата минута Апостолов намери непокрития пред вратата Ал. Младенов, но той с глава би покрай гредата. Станкев пък на няколко пъти бе намиран вдясно непокрит, но така и не съззаде нищо, освен един силен удар от движение в 31-ата минута на сантиметри над гредата. В 40-ата минута Ал. Младенов бе съборен пред наказателното поле, но от фаул стреля силно в аут. Гостите се отчетоха с още един далечен удар от над 30 метра на Добрин Орловски, уловен от вратаря.

Ако първото полувреме бе слабо, второто бе направо кошмарно. Домакините действаха хаотично и без настойчивост, гостите рухваха на терена при всяко единоборство и носилката влизаше на терена, но не видяха нито един картон за симулация или за бавене на играта. При една тяхна контра Орловски бе изведен в чиста позиция, но би много неточно и високо.

В 85-ата минута влезлият като резерва Патрик Самба хитро намери в коридор Станкев в чиста позиция, но той се забави и ударът му бе блокиран в корнер. Така дойде и студеният душ в 87-ата минута, когато при един от редките корнери на гостите след центриране отдясно Иван Димов с глава вкара единствения гол в мача – 0:1. До края Апостолов изрита топката в скамейката на „Несебър” и получи втори жълт картон, а мелето пред вратата в самия край на 4-минутното продължение донесе опит за удар, безпроблемно париран от вратаря Георгиев.

„Етър” – „Несебър” 0:1

Голмайстор: 0:1 Ив. Димов (87)

„Етър”: Цанков, Караиванов, Костадинов, Русев, Томаш, Георгиев, Апостолов, Райнов (64 Самба), Станкев (85 В. Илиев), Ст. Младенов (70 Димитров), Ал. Младенов.