Осмата си победа в 9 мача постигна старшата възраст на етърци, водена от треньора Борислав Евтимов. “Болярите” разбиха като гости с 5:1 “Белите орли” в Плевен и продължават за водят убедително в класирането. Превесът на етърци бе толкова тотален, че това е най-малкото, с което се отърваха домакините.

Резултатът бе открит от Христо Пенев с ефектен плонж след центриране на Светослав Йорданов. Бисер Стоянов покачи на 0:2, като отклони топката отново след пробив и подаване на Йорданов. После пък Исмаил Ахмед се разписа, след като бе изведен очи в очи с вратаря на плевенчани при една комбинация между Пенев и Кадир, финтира го и вкара в празната врата.
“Орлите” намалиха на 1:3 с далечен удар, при който вратарят на гостите Иван Калчев отклони топката, но тя срещна гредата и влетя в мрежата зад него. Не след дълго обаче Христо Пенев с ефектно воле направи 1:4 и окончателно отказа домакините от надеждите им, а Иван Мариянов Иванов ги довърши с пети гол. Етърци направиха и доста пропуски, а с победата продължават да държат на дистанция от седем точки преследвачите си.
“Локомотив” (ГО) спечели хубава победа с 3:1 срещу “Бдин”. Всъщност и четирите гола в мача отбелязаха горнооряховци. В 11-ата минута Даниел Маринов откри резултата, но малко след това съотборникът му Ивайло Велчев неволно си отбеляза автогол. Надмощието на домакините продължи и в 28-ата минута отново Маринов направи 2:1, а Константин Димитров в 69-ата минута вкара и третия гол.