Категорична победа с 27:18 взе на старта ханбалният шампион на България „Етър-64” нъд шуменския тим. Тя обаче не дойде лесно и показа, че тази година ще има относително изравняване на силите, като ще има и още състави, които ще поддържат конкуренцията межку двата фаворита „Етър-64” и „Бъки”.

Преди първенството двата отбора от Шумен – СКХДЮ и „Шумен-98” се обединиха, като в тима вече е опитната Мая Друмева. „На собствен терен шуменки ще създават проблеми на всички свои съперници”, заяви президентът на етърки Атанас Атанасов.

Мачът започна по познатия начин – 6:0 в 8-ата минута, а малко след това вече бе 7:1. Йонка Генчева започна с Деси Николова на вратата, а пред нея Соня Богданова, Зоя Стефанова, Александрина Бурнева, Даниела Коцева, Мадлена Дончева и Силвия Цветанова. Гостенките постепенно скъсиха дистанцията и поддържаха пасив от 5 гола. Така в 20-ата минута резултатът бе 11:5, а в 30-ата – 14:9. В тези минути Соня Богданова направи 4 пропуска в завършващата фаза на атаките, а един – и Бурнева.

След петте гола аванс през втората част „болярките” наложиха превес и дръпнаха в резултата. На мястото на Цветанова и Дончева   влязоха Зорница Стефанова и Деница Иванова, които се включиха отлично.

Разликата напредна до 17:10, но най-силните минути бяха между 40-ата и 50-ата, когато „Етър-64” дръпна до 25:12. Това позволи на Генчева да направи и останалит е смени, като в игра влязоха всички млади и уверено доведоха нещата до 27:18.

Най-резултатна бе Александрина Бурнева с 6 гола, следвана от Богданова и Зорница Стефанова с по 5. „Стана добър мач, „Шумен-98” са вече сериозен отбор. Имахме три дузпи в наша полза, които вкарахме, те имаха 9, от които реализираха 7. На много отбори ще им е трудно срещу тях. Следващият ни мач е в Нови Пазар на 23 октомври, но вероятно датата ще претърпи промяна заради изборите”, коментира треньорката Йонка Генчева.

„Етър-64”: Николова, Богданова 5, Зоя Стефанова 2, Бурнева 6, Коцева 3, Дончева 1, Цветанова (Александрова, Павлова 2, Ст. Димитрова, Д. Иванова 3, Зорн. Стефанова 5, Кръстева).