Източна „Б“ група, 9 кръг;

16 октомври, 16:00 ч., ст. „Христо Ботев”, гр. Пловдив

„Ботев“ (Пд) – „Етър 1924″  0:1

Главен съдия: Антон Генов (София), асистенти: Венцислав Гаврилов и Антон Терзиев (София)

Четвърти съдия: М. Димитров (Стара Загора)

Делегат: Димитър Кукуванов (Сф), съдийски наблюдател: Любен Трайков (Сф)

Очаквайте най-интересното по минути!

„Велико Търново спорт“ предупреждава всички медии, които ползват от нашия сайт информация за срещата, да цитират източника!

“Етър”: Цанков, Гайдаров, Макенджиев, Русев, Томаш, Апостолов, Анев, Б. Георгиев, Станкев, Ал. Младенов, Ст. Младенов (Рашков, Костадинов, Сечков, Кямил, Караиванов, Меестер, Самба)

“Ботев”: Амбарцумян, Ив. Димитров, Гаджалов, Киков, Домакинов, Вл. Байрев, Рахов, Христов, Александров, Стефанов, Атанасов

Резерви: Николов, Н. Димитров, Манчев, Гуджев, Д. Байрев, Неделев, Курдов.

Време слънчево и студено, терен – мек и леко подгизнал след дъжда.

Начало на мача.

По активна игра на домакините в началото.

4 минута – атака на “Ботев” отдясно завършва с центриране и топката е избита в корнер, след който не последва нищо.

Неописуема атмосфера на стадион “Христо Ботев”, сериозна огитка във виолетово подкрепя гостите и двете агитки непрекъснато се надпяват.

5 минута – опасно положение за “Ботев” – Александров центрира отдясно и нападател с глава бие над гредата. Домакините почти не излизат от половината на “Етър”.

8 минута – Атанасов бие, Цанков плонжира и лови.

9 минута – греда за “Етър”! Отлично центриране отдясно Станкев с глава праща топката в сглобката на гредите!

11 минута – Стойчо Младенов нахлува опасно отляво в пеналта и стреля, защитник избива пред голлинията. Втора отлична възможност за “Етър”.

15 минута – Генов свири фаул за “Ботев” на 23 метра фронтално и е освиркан от агитката на гостите с възгласи “Генов, курво!” Александров изпълнява слабо в аут.

19 минута – нов корнер за “Етър” е последван от центриране отдясно, но вратарят Амбарцумян скача над всички и лови. В последните 10 минути “Етър” атакува по-често. Нов корнер за етърци.

20 минута – центриране на Анев и пред вратата защитник чисти в корнер. Отново Анев центрира, топката отива у Стойчо Младенов, който я изпраща параболично и е маркирана логично засада на Ал. Младенов.

30 минута – опасност за “Ботев”, Томаш чисти с глава.

31 минута – над стадион “Христо Ботев” внезапно завалява проливен дъжд.

44 минута – Стефан Киков задържа за фланелката устремилия се напред Ал. Младенов и получава първия жълт картон в мача. Веднага жълт картон и за Радослав Анев също в центъра на терена.

45 минута – една минута добавено време.

Край на първото полувреме, напълно равностоен мач с по един жълт картон и с две чисти положения за “Етър”. Отлична тактическа постройка на “виолетовите”, които играят по-прибрано и залагат на контри. Добро ръководство на Антон Генов.

Начало на второто полувреме.

Смени в двата отбора. За домакините Николай Манчев влиза на мястото на Киков, а за “Етър” Светослав Караиванов заменя Мартин Станкев.

47 минута – 0:1! ГОООООООООООООООООООООЛ!!!! Анев с глава прехвърля надясно към Светослав Караиванов, който бие, вратарят Амбарцумян избива и топката попада у Радослав Анев, който хладнокръвно бележи.

“Ботев” веднага се втурва в опасни атаки.

54 минута – смяна в “Ботев”. Атанас Курдов влиза на мястото на Мартин Стефанов.

56 минута – защитникът Ивайло Русев е изведен сам срещу вратаря Амбарцумян и стреля, но той блестящо спасява.

Жълт картон на Гайдаров от “Етър”.

63 минута – Анев центрира отлично отдясно и защитник вади в корнер. След изпълнението Амбарцумян лови.

66 минута – Петър Хубчев вкарва последния си коз. Пуска в игра Тодор Неделев на мястото на Ивайло Димитров.

70 минута – Гайдаров прави фаул в центъра, за който публиката иска от рефера втори картон на защитника.

71 минута – Караиванов е контузен в центъра, но Антон Генов оставя играта повече от две минути да продължи в атаки на “Ботев”, без да маркира чистия фаул.

Караиванов е изнесен на носилка извън терена.

73 минута – “Ботев” изпуска чист гол. Александров нахлува опасно отляво и стреля диагонално, но топката минава до гредата, като не се намира и кой да я засече.

76 минута – Караиванов прави безсмислен фаул на тъча, за което получава жълт картон.

79 минута – Гайдаров прави отново фаул в центъра и получава втори жълт и червен картон от рефера.

83 минута – по един далечен удар над вратата на двата отбора, но “Ботев” атакува настървено.

Жълт картон на Цанков за бавене на играта.

85 минута – Атанас Курдов от 25 метра бие нескопосно далеч над вратата.

86 минута – Сашо Младенов е изведен сам срещу вратаря Амбарцумян, който обаче излиза навреме пред пеналта и чисти с глава в тъч. Атака на “Ботев” и опасен удар на Курдов до гредата.

88 минута – Караиваноов избива от голлинията на “Етър”. Кямил влиза на мястото на Стойчо Младенов.

90 минута – тотален натиск на “Ботев”.

4 минути продължение. Жълт картон на Борислав Георгиев. Амбарцумян отива да скача, но Цанков лови.

КРАЙ НА МАЧА! ПОБЕДА ЗА “ЕТЪР”!

Очаквайте подробен репортаж от гостуването, интервюта с Радослав  Анев, Сашо Младенов, Борислав Георгиев, Георги Тодоров, Стефан Атанасов и Фейзи Илханлъ!

След мача етърци отидоха при своята многобройна агитка, която ги възнагради с овации. Публиката на ст. “Хр. Ботев” изпрати с аплодисменти етърци и с освирквания и викове “Оставка”  треньора Хубчев. Цялото ръководство на “Етър” влезе в съблекалнята след мача и поздрави футболистите. “Гордея се с вас, сериозно съм впечатлен от духа и мъжеството ви в този мач”, заяви Фейзи Илханлъ, като обяви, че в понеделник отборът ще получи премиите си за победата.