„Локомотив” (Горна Оряховица) стана областен първенец в предварителния етап от турнира за купата на България. „Железничарите” разбиха у дома съименника си „Локомотив” (Дряново) с 6:1.

Дряновци излязоха напред в резултата първи чрез Александър Великов. Играчите на Димитър Печикамъков успяха да излезат от шока едва след почивката. В 55-ата минута Йордан Петров изравни, а 4 минути по-късно Лъчезар Русев доведе нешата до пълен обрат. Два гола на Пламен Иванов в 68-ата и 74-ата минута интригата тотално бе убита. В 80-ата минута Ивелин Момчилов направи 5:1, а крайният резултат фиксира Димитър Димитров в 85-ата минута с топовен удар.

В следващия кръг „Локо” (ГО) ще срещне победителя от Плевенска област. Днес от 16: 00 ч. играят „Спартак” (Плевен) срещу „Спартак” (с. Врадево). При евентуална победа на домакините локомотивци ще имат много трудна задача, тъй като „Спартак” (Пл) е лидер във „В” група без загубена точка и се е устремил към втория ешелон.

Отборите от двете „Б” групи, сред които и „Етър”, ще се включат в турнира през октомври.