Котдивоарецът Уилфред Такибу (вдясно) вкара първия си гол за "Етър".

„Етър” взе първа победа в контролите, като би с 3:1 при гостуването си на третодивизионния „Бенковски” (Бяла). Спарингът бе организиран, за да може треньорът Георги Тодоров да види в игра младите играчи, юношите и дошлите на проби състезатели.

Във великотърновския тим пристигна и нападателят от Македония Филип Колекески. 23-годишният таран е досегашен футболист на ФК „Македония – Гьорче Петров”. Той дебютира като титуляр, както и двамата французи Ясин Генеим и Уилфред Такибу.

От стария състав на „Етър” на терена бяха само Костадинов, Лапантов, М. Иванов, както и вратарят Венци Димитров, който бе капитан на отбора.

В 14-ата минута Велислав Илиев центрира от фаул и котдивоарецът с френски паспорт Уилфред Такибу с глава вкара за 0:1. В 29-ата минута Светослав Караиванов изведе с отличен пас Антоний Балъков, който стреля, но вратарят Милонов извади в корнер. След изпълнението му отново Караиванов с техничен удар удвои – 0:2.

Единственото положение за домакините дойде в 37-ата минута, когато удар на Ивайло Иванов бе блестящо изваден в корнер от Венци Димитров. Две минути преди края на полувремето Такибу можеше отново да отбележи, но се забави в пеналта и бе блокиран.

Още две нови попълнения влязоха в игра след почивката. Единият е футболистът на „Локомотив” (Пловдив) Благомир Мастагарков, а другият – юношата на „Славия” Велислав Колев. „Етър“ продължи да доминира. В 69-ата минута удар на Джихат Кямил мина до гредата, а още в следващата атака дошлият от „Локо“ (Пд) Благомир Мастагарков от чиста позиция с глава би над вратата. В 78-ата минута Николаев центрира остро и юношата Христо Пенев отблизо прати топката над гредата.

Третият гол падна в 81-ата минута и бе дело на друг юноша – Ивайло Петров, който с отмерен удар прати кълбото в левия стълб и оттам в мрежата – 0:3. Четири минути преди края реферът Димитър Минчев свири дузпа за домакините за игра с ръка в пеналта и капитанът Пламен Петров вкара почетния гол – 1:3.

„Етър”: Димитров, Лапантов, Костадинов, Генеим, М. Иванов, Караиванов, Балъков, Генчев, В. Илиев, Колекески, Тагебо (Рашков, Ив. Русев, Кямил, Мастагарков, В. Колев, Николаев, Пенев, Ив. Петров).

В събота от 18:00 ч. „Етър“ приема „Добруджа“ на стадион „Ивайло“.