Свищовският “Академик” разглоби “Балкан” (Балоградчик) с категоричното 6:0 в мач от 28-ия кръг на Северозападната “В” група. Още в 4-ата минута Радосвет Чанев откри резултата за домакините – 1:0. Статуквото се запази чак до 45-ата минута, когато домакините спечелиха дузпа и от бялата точка опитният Иван Ганев вкара втори гол. През втората част гостите рухнаха и още в 48-ата минута Евгени Систов наниза ново попадение.

Ивайло Дюлгеров в 62-ата минута вдигна на 4:0, а малко след това в опита си да изчисти топката Стефан Стефанов от “Балкан” си вкара автогол. Крайното 6:0 оформи младият Емил Горанов в 80-ата минута.

“Локомотив” (ГО) взе минимална победа с 1:0 над аутсайдера “Левски”, който бе без наказания си вратар Станимир Палев. Единствения гол вкара ветеранът Румен Иванов в 14-ата минута от дузпа. Надмощието продължи и защитникът Антон Маринов пропусна с глава да удвои, както и Христо Петков на празна врата. Стефан Бакърджиев също можеше да се запише сред голмайсторите, но до края гостите не пуснаха нов гол.

“Спарта” (Самоводене) отстъпи с 0:1 на “Трявна”. Репортаж за този мач очаквайте от нашия пратеник Оглай Мехмедов.