„Етър” отново е във възход след промените в състава и го доказа категорично като взе трети пореден успех. При това – на негостоприемните терени в Гоце Делчев и Микрево и у дома срещу другия претендент за баражите „Спортист”.

Отново много бяха кадровите проблеми – голмайсторът Кънев бе наказан, а Лапантов, Янев и Карканджиу – контузени. Треньорът Кефалов предпочете да насити халфовата линия и да заложи в атака само на Баев, като запази козовете си Генов и Джайеоба за края на срещата.

Мачът бе равностоен, изпъстрен с много борба и малко, но опасни положения пред двете врати. До 30-ата минута съперниците имаха по две положения, като Венци Димитров се намесваше отлично, а при атаките на „Етър” Харлов и Кямил от добри позиции стреляха до гредите. Голямата възможност за етърци дойде в 42-ата минута, когато Симеон Баев се откъсна срещу вратаря, напредна и технично го прехвърли, но топката нацели напречната греда. В продължението на първата част обаче „Малеш” също изпусна чист гол – Венци Димитров отново се намеси отлично след един удар и при добавката Дафков отблизо не можа да уцели вратата.

Втората част продължи с игра предимно в центъра, но и опасни влизания към двете врати. Владимир Зафиров отправи далечен удар в 51-ата минута, а малко след това възможност имаше и пред Баев, а две положения имаха и домакините. Съдийството пак разочарова, като реферите нашариха етърци с картони и спряха няколко чисти контри срещу вратаря заради засади.

В 65-ата минута на мястото на Кямил влезе Джайеоба и малко след това при центриране от корнер трима играчи на „Етър” се разминаха пред голлинията с топката. Щастливият миг дойде в 78-ата минута – Йордан Петров напредна между двама играчи, финтира още един и бе съборен пред пеналта. Кефалов пусна на мястото на Харлов Мариян Генов, който отиде да изпълнява фаула и още с първото си докосване на топката донесе скъпоценния гол – 0:1!

До края на мача домакините здраво натиснаха, но срещнаха отлично организирана отбрана и един страхотен вратар. „Малеш” изпълни няколко корнера, а един опасен удар от фаул бе изваден от Венци Димитров. В даденото четириминутно продължение етърци удържаха натиска, като и в последната секунда тимът от Микрево имаше възможност да вкара.

Истинските победи обаче идват точно след мъжество и себераздаване, когато на терена има играчи, които вярват в победата и знаят точно как да противодействат на противника.

Всички конкуренти на „Етър” за второто място също спечелиха, но „болярите” продължават да държат нещата в своите ръце. Намиращият се пред тях „Спортист” има мач повече и на 28 май почива, докато на етърци в следващите три кръга предстоят гостуване на вече изпадналия „Ботев”(Криводол) и домакинства на преките конкуренти „Септември” и „Чавдар” (Етрополе).

„Малеш” – „Етър” 0:1

Голмайстор: 0:1 Мариян Генов (78)

„Етър”: Димитров, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Зафиров, Кямил (65 Джайеоба), Трифонов, Харлов (78 Генов), Петров, Баев