Западна „Б“ група, 28 кръг;

15 май 2011, 18:00 ч., стадион „Ивайло“

„Етър 1924″ – „Спортист “(Своге) 1:0 краен

Главен съдия: Димитър Андреев (Кърджали), помощници: Георги Калудов (Пловдив) и Атанас Делчев (Кърджали)

Четвърти съдия: Атанас Костадинов (Пловдив)

Очаквайте развоя на мача по минути!

„Велико Търново спорт“ предупреждава всички медии, които ползват от нашия сайт информация за срещата, да цитират източника!

“Етър”: В. Димитров, Гайдаров, Мариян Иванов, Пл. Костадинов, П. Ванков (к.), Кямил, Трифонов, Харлов (58 Николаев), Джейеоба (23 Генов), Кънев, Баев (80 Зафиров) (Карканджиу, Генов, Зафиров, Николаев, Пенев, Ибриямов, Шабан

“Спортист” (Своге): Годжев, Тодоров, Илиев, Младенов (к.), Мутафов, Василев, Райчев, Борисов (74 Стоев), Лаков, Атанасов, Валентинов (62 Георгиев) (Вл. Димитров, Стоев, Георгиев, Васев, Миленов, Величков, Янков)

1 минута – начало на мача

4 минута – все още нищо интересно на терена.

1500 души публика, агитката подкрепя от първата секунда с песни “виолетовите”.

Много топло време на стадион “Ивайло”, темпото не е високо.

“Етър” атакува по-често, но все още няма чисто положение.

16 минута – Гайдаров центрира опасно в пеналта, но защитник изпреварва Джайеоба миг пред да засече.

Играч на гостите изритва топката над трибуните извън спортния комплекс “Ивайло”.

19 минута – Джейеоба е контузен в центъра и получава неприятно разтежение.

21 минута – Джейеоба се връща в игра. все още няма удар в очертанията на двете врати.

23 минута – принудителна смяна. Генов влиза на мястото на Джейеоба.

25 минута – жълт картон за Гайдаров.

Промяна в подреждането – като централен нападател заиграва Тихомир Кънев с Мариян Генов зад него. Отляво е Харлов, отдясно Баев.

29 минута – чист пропуск на Кънев, който не успява да насочи топката в мрежата след отличен пас на Гайдаров.

34 минута – жълт картон за Илиев от гостите за събаряне на Кънев

37 минута – Кънев е съборен на 22 метра фронтално срещу вратата и реферът отсъжда фаул.

След изпълнението настава мелле, при което защитник на “Спортист” играе с ръка. Етърци дружно искат дузпа от съдията, но той си замълчава.

Посредствено първо полувреме.

Край на първата част.

Начало на второто полувреме.

46 минута – Генов бие от фаул, Кънев продължава удара, но вратарят лови.

54 минута – жълт картон за Трифонов от “Етър”.

“Етър” атакува, но хаотично, докато гостите въобще нямат удар.

58 минута – Харлов напуска, заменя го Николаев.

Ново скандално решение, този път на тъчрефера Калудов. От крака на защитник топката отива у намиращия се сам пред вратата Кънев, но съдията маркира засада.

60 минута – жълт картон за Василев от гостите.

62 минута – Валентинов от гостите напуска, на негово място Георгиев.

63 минута – центриране на Мутафов от аутлинията, Венци Димитров лови.

“Етър” играе почти изцяло в половината на гостите.

70 минута – центриране отдясно и Борислав Илиев едва не си вкарва автогол, като засича топката до гредата.

72 минута – ГОООООООООООООООООЛ! 1:0 за “Етър”!!! След изпълнението на корнера няколко последователни удара, Кънев овладява топката, завърта се и с топовен шут разпъва мрежата.

74 минута – първо опасно положение за “Спортист”. Центриране отляво и топката пред погледа на Димитров опасно пада до левия му стълб.

80 минута – трета смяна в “Етър”. Баев напуска терена, на негово място Зафиров.

82 минута – центриране на Лаков, Венци Димитров лови.

83 минута – жълт картон на Костадинов.

86 минута – жълт картон за Петър Ванков.

87 минута – удар на Лаков от 20 метра над гредата.

Междувременно “Банско” поведе с 2:0.

Три минути добавено време.

Тихомир Кънев влиза остро на съперник и миг преди съдията да му покаже жълт картон е прострян с удар.

Решението на съдията – нищо за съперника и директен червен картон за Кънев.

Край на мача – 1:0 зо “Етър”!