Западна „Б“ група, XXVII кръг;

11 май, 18:00 ч., ст. Градски – Гоце Делчев;

„Пирин“ (Гоце Делчев) – „Етър 1924″ 0:2 краен

Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив), помощници Атанас Бозев и Илко Томов (Пловдив), четвърти съдия: Валентин Диков (Пловдив)

„Велико Търново спорт“ предупреждава всички медии, които ползват от нашия сайт информация за срещата, да цитират източника!

Стартов състав на „Етър“: В. Димитров – Гайдаров, Ванков, М. Иванов, Димов – Трифонов, Лапантов, Харлов, Кямил, Петров – Джайеоба.

Резерви: Марко Карканджиу, Христо Пенев, Николай Николаев, Симеон Баев.

Нападателят Симеон Баев е получил контузия и само допълва групата от 14 футболисти. Така “Етър” излиза изцяло в есенния си състав, поради наказания от който отсъстват Пламен Костадинов и Тихомир Кънев.

1 минута – начало на мача.

10 минута – няма голове, 0:0.

13 минута – Венци Димитров избива опасен удар на Марио Метушев.

18 минута – ГОООООООООООООЛ! 0:1 за “Етър”!!! “Виолетовите” повеждат след автогол на Гуцев! Харлов центрира и бранителят на “Пирин” вкарва топката в собствената си врата.

20 минута – проблем в “Етър”. Петър Ванков е настъпен и контузен и играта е спряна за няколко минути, като идва и линейка. Треньорът Кефалов прави смяна, като пуска в игра юношата Николаев. Първата информация бе, че Ванков е добре, но се оказва, че е със счупен на две места нос.

Като последен в защитата заиграва Илко Трифонов. Етърци играят добре, въпреки опитите на домакините да върнат гола.

30 минута – жърт картон за Мартин Димов от “Етър”.

45 минута – 4-минутно продължение заради спирането на играта при контузията на Ванков.

Няма особен домакински натиск, “Етър” играе организирано и чисти положения пред двете врати липсват. Жълт картон и за Йордан Петров.

45+4 минута – край на първата част. “Пирин” – “Етър” 0:1!

46 минута – начало на второто полувреме.

54 минута – гостите остават 10 души! Мартин Димов получава втори жълт и респективно червен.

55 минута – след изпълнението на фаула от границата на наказателното поле Метушев центрира остро и Джайеоба чисти в корнер.

58 минута – ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!! 0:2 за “Етър”!!!!!!! Екундайо Джайеоба е изведен отляво и с нисък плътен удар удвоява резултата!

Преди гола две греди за домакините от “Пирин”.

“Етър” продължава да създава положения. В 66-ата минута Харлов центрира опасно и вратарят Грабчев вади в корнер влизащата под гредата топка.

75 минута – Джайеоба се откъсва още в половината на “Етър”, последователно финтира двама защитници и е съборен, но не последва съдийска реакция!

79 минута – “Етър” прави и втората си възможна смяна. Младият Христо Пенев влиза на мястото на Румен Лапантов.

90 минута – очаква се добавеното време. “Етър” атакува мощно и пропуска на два пъти да вкара и трети гол. Джейеоба навлиза с контра опасно в пеналта и пуска на празна врата към Николаев, но вратарят пресича паса.

90+2 минута – “Етър” прави трета смяна. На мястото на Джаейоба в игра влиза невъзстановеният Симеон Баев.

95 минута – край на мача. “Пирин” – “Етър” 0:2!!!

“Велико Търново спорт” честити на всички, които продължиха да вярват на “Етър”!