сн. Официален сайт на "Ботев" (Пд)

С 2:0 загуби „Етър” контролата си с водача в Югоизточната „В” група „Ботев” (Пловдив), играна на стадион „Христо Ботев”. Домакините започнаха по-напористо мача и в 11-ата минута поведоха в резултата, след като Николай Манчев завърши многоходова комбинация. Пловдивчани създадоха и пропиляха още две възможности.

„Виолетовите” постепенно изнесоха играта напред и в средата на полувремето пропуснаха на два пъти да изравнят. Първо Джайеоба свали топката в краката на Кънев, но Гаджалов успя да изчисти в ъглов удар, а в 26-ата минута отново Джайеоба остана сам срещу вратаря Николов, изчистената топка попадна у Кънев, но отново гол не падна.

В 34-ата минута нова хубава атака на етърци завърши с опасно центриране, пресечено от вратаря Николов, а в ответната атака пък Ридван Хаджифейзула бе изведен от Гуджев, но В. Димитров стигна пръв до топката и изчисти в тъч. В 40-ата минута Мариян Генов от фаул стреля над напречната греда.

Играта продължи да бъде двуостра и през втората част. Първи етърци имаха опасно положение, но топката мина над вратата на Амбарцумян. В 51-ата минута Ирфан Юсеинов нацели гредата, топката се върна в Хаджифейзула, но В. Димитров отби.

„Виолетовите” бяха на крачка от изравняване, като в 71-ата минута Юсеинов в стремежа си да изчисти едва не си отбеляза автогол, а в следващата минута силен удар от въздуха бе спрян с тяло от Гаджалов. Точно тогава обаче падна и вторият гол за „Ботев” – Юсеинов нахлу отляво сам срещу вратаря и пусна към Илиан Христов, който вкара за 2:0. До края два удара на Танчовски и Парунев минаха покрай гредите на етърската врата, а резултатът остана непроменен.

„Етър”: В. Димитров, Кямил, Костадинов, Ванков, Димов, Петров, Лапантов, Генов, Джайеоба, Баев, Кънев (Карканджиу, Гайдаров, М. Иванов, Харлов, Фидел).