“Ботев” (Пд) – “Етър 1924” 2:0 краен

1 минута – начало на мача

5 минута – Ботев атакува в първите минути на мача, след изпълнение на корнер от Тодор Тимонов, Ирфан Юсеинов игра с топката, но ударът мина на сантиметри от горната греда на Етър

8 минута – Второ опасно положение пред вратата на Етър. Тодор Тимонов подаде технично към Светослав Асенов, но той бе надбяган от защитник на гостите и не успя да отправи удар към вратата.

11 минута – 1:0 за Ботев. Тодор Тимонов, Светослав Асенов, Атанас Курдов и Николай Манчев. Четиримата правят комбинация и последният откри резултата за 1:0.

Стартов състав на “Етър”: В. Димитров, Кямил, Костадинов, Ванков, Димов, Петров, Лапантов, Генов, Джайеоба, Баев, Кънев.

20 минута – Опасен пробив на Атанас Курдов в наказателното поле на Етър, но съдията отсъди нарушение в атака.

26 минута – няма промяна в резултата. Джаейоба свали топката с глава в краката на Кънев, но Гаджалов успя да изчисти  в ъглов удар.

26 минута – Първо опасно положение за Етър. След неубедителна намеса на Костадин Гаджалов Екундайо Джаейоба остана сам срещу Илия Николов, стражът на Ботев бе принуден да изчисти топката, но тя попадна у Тихомир Кънев, който върна отново към Джаейоба, той бе притиснат от Илия Николов и не успява.

31 минута – Атанас Курдов е заменен принудително с Хаджифейзула.

34 минута – нова атака на Етър, продължителна комбинация и центриране отляво, но вратарят на домакините успява да улови.

35 минута – След взаимодействие между Тимонов и Гуджев, последният изведе Ридван Хаджифейзула, но Венци Димитров стигна пръв до топката и изчисти в тъч.

39 минута – Етър изнесе играта напред и атакува по-често, но рядко стига до завършващ удар.

40 минута – фаул за етърци, Мариян Генов стреля опасно малко над напречната греда на противника.

44 минута – Етър е изпълнил три корнера през това полувреме срещу един на противника.

45 минута – край на първата част.

46 минута – начало на второто полувреме.

47 минута – Опасно положение за Етър, но топката минава над вратата на Армен Амбарцумян

51 минута – Ирфан Юсеинов уцели десния страничен стълб на вратата на Етър. Топката попадна отново в Хаджифейзула, но вратарят успя да избие топката.

61 минута – остро центриране на Тодор Тимонов е пресечено от вратаря на Етър В. Димитров.

Четири смени в Етър – в игра влизат Гайдаров, Мариян Иванов, Харлов и Куаме Фидел.

67 минута – етърци изпълняват пряк свободен удар, топката среща стената.

71 минута – Етър бе на крачка от изравняване – Ирфан Юсеинов изчисти в ъглов удар, като едва не си вкара автогол.

73 минута – Силен удар от воле към вратата на домакините е спрян от Костадин Гаджалов с тяло.

75 минута – 2:0 за Ботев. Ирфан Юсеинов нахлу отляво сам срещу вратаря и пусна към Илиан Христов, който удвои резултата.

84 минута – нови два удара на Парунев и Танчовски минават близо до гредите на Етър.

90 минута – край на мача. 2:0 за “Ботев”