Драматична, но напълно заслужена победа взеха хандбалистите на “Локомотив”(ГО) в поредния кръг на мъжката “А” група. Възпитаниците на Галин Караджов приеха “Осъм” (Ловеч), а както вече писахме, срещата се игра в Стражица поради заетост на зала “Никола Петров”.

В трети пореден мач горнооряховци продължиха без загуба, като преследват целта си – влизане в челната шестица на класирането. След победата над ЦСКА и равенството с “Левски”, сега локомотивци биха с 27:26 (11:10) състава на ловчанлии.

Отборът бе съпровождан от агитка от Горна Оряховица и в залата имаше поне 120 зрители. Символичните домакини поддържаха непрекъснато минимален превес в резултата, като почивката дойде при 11:10.

Нещата не се промениха и през втората част, като отново драматични станаха последните минути. В 55-ата “Локо” (ГО) водеше с 26:24, но съперникът първо намали, а после успя и да изравни резултата. 4 секунди преди финалната сирена Найден Кирчев вкара победното попадение за 27:26. Той бе и най-резултатният играч на горнооряховци, завършил мача с 10 попадения.

“Локо” (ГО): Хараламбиев, Евтимов 2, Начев 2, Караджов 3, Велиновски 3, Косев 4, Кирчев 10, Н. Георгиев, К. Иванов 1, Захариев, Велчев, Стоянов 2.