След хубавата победа над ЦСКА, хандбалният тим на “Локомотив” (ГО) гостува в Българене на “Левски” и записа равенство 27:27. Мачът бе много равностоен, като и до почивката резултатът бе равен 16:16.

Въпреки това “железничарите” през по-голямата част поддържаха аванс от 2 гола, който бързо беше заличаван. “Не съм доволен от съдийството на плевенската двойка. В 40-ата минута пир 2 гола за нас целият отбор на “Левски” влезе на терена с претенции и те обърнаха свирката. Само за втората част им свириха 8 дузпи, от които домакините вкараха шест. При аванс за нас отстраниха за 2 минути Найден Кирчев и домакините наваксаха, а особено скандално бе в заключителните секунди на срещата. Минута и 8 секунди преди края за нищо отстраниха и Милен Стоянов и доиграхме срещата с човек по-малко. От 25:26 за нас “Левски” обърна до 27:26, но 8 секунди преди края успяхме да изравним и да вземем поне точка”, разказа президентът на клуба Галин Караджов.

На вратата започна Любо Хараламбиев, който обаче се контузи и влезе Никола Георгиев, който пази отлично след почивката, като спаси и две 7-метрови хвърляния. Най-резултатни в мача бяха Милен Стоянов и Найден Кирчев с по 8 гола, следвани от Галин Караджов със 7.

“Локомотив” (ГО): Любомир Хараламбиев, Милен Стоянов 8, Галин Караджов 7, Илко Начев 2, Найден Кирчев 8, Кирил Велиновски 2, Никола Георгиев, Стефан Евтимов, Захари Захариев, Костадин Иванов.

В събота горнооряховските хандбалисти играят срещу отбора на “Ловеч”. Поради заетост на зала “Никола Петров”, мачът обаче ще бъде от 18 ч. в Стражица. Клубът е организирал безплатен транспорт – 40-местен автобус, за всички фенове, които искат да подкрепят отбора.