Горнооряховският „Локомотив” дръпна още нагоре в класирането и вече е на 12-о място в Северозападната „В” група. След служебната победа в Белоградчик, днес възпитаниците на Назиф Кадир надделяха с 2:0 над „Ботев” (Димово). Съперникът през есента бе събрал сериозен тим, но сега започна подготовка едва преди седмица, тъй като има куп проблеми.

Головете за чистата победа с 2:0 вкараха Стефан Бакърджиев и ветеранът Румен Иванов.

„Спарта” (Самоводене) отстъпи на един от лидерите в групата „Ботев” (Козлодуй) с 0:2 в мъжки мач с много борба. И двете попадения вкара в рамките на 2 минути капитанът на гостите Николай Ганчев. В 43-ата той се разписа след центриране от статично положение, а в следващата атака реферът Георги Йорданов свирна дузпа за гостите, която пак Ганчев превърна в гол. Същият футболист бе изгонен в 75-ата минута, но домакините вече нямаха време за обрат.

„Локомотив” (Дряново) отново събра под знамената опитни и доказани футболисти и няма да бъде аутсайдерът от есента. В това се убеди и свищовският „Академик”, който очакваше лесна победа, но едва спечели с минималното 1:0 у дома.