Северозападна „В“ група, 17 кръг;

13 март, 15:00 ч., стадион “Арена” – Самоводене;

“Спарта” (Самоводене) – “Ботев” (Козлодуй) 0:2

Главен съдия: Георги Йорданов (Габрово), помощници: Даниел Ников и Енчо Енчев (Гб). Четвърти съдия: Георги Давидов (В. Търново), делегат на ЗС на БФС: проф. Михаил Харалампиев.

“Спарта”: Китов, Антонов, Симеонов, Одероо, Панайотов, Димитров, Златков, Шиков, Каравасилев, Момчилов, Караиванов

Резерви: Р. Русев, Л. Русев, Кондов, Иванов, Карабоев, Михайлов, Станиславов

1 минута – начало на мача

Много здрав мач, със здрави единоборства. Играта е предимно в центъра.

8 минута – Босилков центрира отляво в наказателното поле на домакините и Цветослав Тодоров с глава бие край гредата.

15 минута – пробив на Ивелин Момчилов, който навлиза в пеналта, но защитник му изчиства топката в корнер.

17 минута – ъглов удар за гостите и избита топка, със добавка Иван Мишев стреля в аут.

23 минута – вратарят Китов излиза неразчетено и Шенол Галиб го изпреварва, но защитник чисти от голлинията на опразнената врата.

24 минута – Тодор Шиков от домакините се откъсва срещу вратаря, но той излиза навреме и чисти с глава.

43 минута – фаул за гостите отляво, центриране и в купа от играчи Николай Ганчев засича топката – 0:1.

45 минута – нова атака на “Ботев”, нападател е съборен и реферът свири дузпа, която отново Николай Ганчев превръща в 0:2.

Край на първата част.

Начало на втората част.

Натиск на домакините след почивката.

47 минута – Златков пробива отдясно и центрира, но над купа от играчи.

50 минута – центриране отляво и Мариян Симеонов бие опасно с глава, вратарят на “Ботев” едва избива.

52 минута – остър изненадващ удар на Ивелин Момчилов е отразен от вратаря. Играта изцяло се води в половината на гостите.

Веднага след почивката на мястото на Одероо влиза Ивайло Иванов, а на Каравасилев – Станиславов.

Удар на Станиславов от фаул, но топката е избита.

72 минута – Босилков стреля отдалеч, вратарят Китов лови. Качеството на игра след почивката падна сериозно.

73 минута – двата отбора се счепкват в центъра и реферът Георги Йорданов показва жълти картони на вратаря Китов от домакинитеи на голмайстора Ганчев от гостите.

75 минута – втори жълт и червен картон на голмайстора на гостите Николай Ганчев. “Спартанците” търсят промяна в резултата, удар на Панайотов е избит от защитник в корнер.

Край на мача – 0:2