Западна „Б“ група, 19 кръг ;

12 март, 15:00 ч., Градски стадион – Своге;

„Спортист“ (Своге) – „Етър 1924″  0:1 краен

Главен съдия: Вихрен Манев (Сф), помощници: Мартин Венев и Антон Терзиев (Сф). Четвърти съдия: Даниел Захариев (Сф)

„Велико Търново спорт“ предупреждава всички медии, които ползват от нашия сайт информация за срещата, да цитират източника!

“Спортист”: Гаджев, Мутафов, Младенов, Илиев, Янков, Василев, Лаков, Стоев, Георгиев, Райчев, Антонов.

Стартов състав на “Етър”: Венцислав Димитров – Георги Гайдаров, Петър Ванков, Пламен Костадинов, Ивелин Янев – Цветомир Валериев, Румен Лапантов, Стамен Ангелов, Йордан Петров – Екундайо Джайеоба, Тихомир Кънев.

Резерви: Радослав Рашков, Мариян Иванов, Мартин Димов, Джихат Кямил, Мариян Генов, Симеон Баев, Мирослав Миндев.

Наш пратеник: Оглай Мехмедов

1 минута – начало на мача.

5 минута – мачът започва с домакински натиск. Миндев е с бронхит и е сред резервите, а Зафиров не е в групата, тъй като контузията му не е отшумяла.

6 минута – сериозно положение за “Етър”. Петров извежда Тихомир Кънев, който стреля, но вратарят, макар и трудно, успява да улови топката.

9 минута – жълт картон на Гайдаров за нарушение.

10 минута – “Етър” изпуска стопроцентов гол. Стамен Ангелов центрира отдясно към непокрития Тихомир Кънев, който с плонж с глава праща топката на сантиметри от левия стълб.

18 минута – борба в средата на терена с лек превес на “виолетовите”.

21 минута – първа успешна проява на Венци Димитров. Стоев опасно центрира от фаул, топката тупва пред вратата и Димитров избива в корнер.

29 минута – Кънев за трети път пропуска да вкара. Стамен Ангелов го намира точно, но миг преди да отбележи, защитник му изчиства топката.

30 минута – идентично положение за домакините, но този път Ивелин Янев изпреварва със секунди техен нападател.

32 минута – В. Димитров спасява удар на Лаков от “Спортист”.

Джайеоба играе изтеглен зад Кънев. 35 минута – нигериецът гардира добре топката и намира Кънев, който от дъгата пред наказателното поле стреля край вратата.

37 минута – още веднъж Кънев не успява да вкара. Съборен е пред наказателното поле и сам изпълнява фаула, като топката минава до десния стълб.

40 минута – тотален натиск на “Етър”. Джайеоба е съборен на същото място, пак Кънев изпълнява фаула. Този път стреля силно и вратарят на домакините с последни сили избива!

45 минута – край на първата част. В самия й край Райчев от домакините се озовава в наказателното поле, но не успява да направи нищо сериозно.

46 минута – начало на второто полувреме.

50 минута – след центриране на Стоев меле пред вратата на “Етър”, но е отсъден фаул в атака.

60 минута – Лаков пропуска най-чистото положение за домакините. След центриране топката му е свалена с глава и той стреля, но Венци Димитров блестящо вади в корнер.

62 минута – първа смяна за “Етър”. На мястото на Джайеоба влиза Симеон Баев.

70 минута – избита от защитата на “Етър” топката попада на волето на Атанасов, който от границата на пеналта бие в аут.

74 минута – нов пропуск на “Спортист”. Георгиев при контра се измъква съвсем сам срещу вратата, но не успява да си обработи топката и проваля положението.

76 минута – ГОООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 1:0 за “ЕТЪР”!!!!!!! Симеон БАААААЕЕЕЕЕВ!

Георгиев от домакините стреля опасно, В. Димитров избива и етърци правят контра, при която излизат четирима срещу двама защитници. Петров овладява топката в центъра, намира надясно Кънев, който центрира към Стамен Ангелов. Той при първия си удар не успява, но после пуска към Баев, който отблизо бележи гол.

82 минута – масиран натиск на домакините от “Спортист” за изравнителен гол.

Миндев влиза на мястото на Кънев.

86 минута – все още 0:1. Домакините опитват пробиви, но “Етър” се защитава спокойно и не допуска опасни ситуации.

90 минута – три минути продължение.

Баев излиза в добра позиция и бие от малък ъгъл, вратарят отразява.

Трета смяна в “Етър” – Джихат Кямил влиза на мястото на Петров.

Край на мача!!! “Спортист” – “ЕТЪР” 0:1!!!!!!!!!!!!