Отлична победа постигна „Спарта” (Самоводене) на старта на пролетния полусезон в Северозападната „В” група. „Спартанците” гостуваха на силния тим на „Локомотив” (Мз) и го победиха с 2:0. Съперникът през лятото бе спечелил със същия резултат на стадион „Ивайло” и до днес бе на 4-о място в класирането.

Сериозната селекция в „Спарта” през зимата даде разултат. Отборът се чувстваше съвсем комфортно на терена в Мездра и в 18-ата минута Иван Златков можеше да открие резултата. Две минути по-късно пропуск направи и Тодор Шиков. Възможност за гол имаше и пред другото ново попълнение в атаката Ричард Одероо, но ударът му в 23-ата минута бе избит от защитник на голлинията.

Домакините също атакуваха опасно и в 27-ата минута Петър Златков изскочи слещу вратаря, но ударът му под ъгъл бе спасен от Красимир Китов. До почивката Петър Златков направи още един пропуск, но отборът, който ликуваше, бе „Спарта”.

В 35-ата минута вратарят на домакините излезе напред и изчисти, топката рикушира в тялото на играч и попадна у Ивелин Момчилов, който необезпокояван я прати в мрежата – 0:1.

След почивката локомотивци натиснаха и се опитаха да изравнят резултата. До чисти голови положения обаче не се стигна, а и „Спарта” имаше предимно центрирания пред вратата на домакините. Запомни се обаче едно сериозно разбъркване, при което Тодор Шиков отблизо можеше да удвои, но вратарят извади в корнер.

Течеше 85-ата минута, когато „спартанците” хванаха увлечения да атакува съперник на контра и Красимир Гавазов направи двойно подаване с Тодор Шиков, излезе сам срещу вратаря и го елиминира, като окончателно реши мача – 0:2! Така “спартанците” спечелиха заслужена победа, като се раздадоха докрай и показаха на колегите си от професионалния футбол как трябва да се преследва през 90-те минути победата!

„Доволен съм от играта, удържахме атаките на домакините и вкарахме два решаващи гола”, коментира треньорът Борислав Евтимов. В следващия кръг на 13 март (неделя) „Спарта” приема лидера в групата „Ботев” (Козлодуй), като мачът ще се играе в Самоводене.

„Спарта”: Китов, Д. Димитров, Симеонов, Т. Антонов, Панайотов, Гавазов, Момчилов, Караиванов (49 Русев), Златков (85 Кондов), Шиков, Одероо (70 Михайлов).