Шуменки в неуспешна атака на финала срещу "Етър-64".

Хандбалистките на „Етър-64” спечелиха купата на България за жени, като днес в Шумен биха във финален мач домакините с 37:22 (16:9). Това бе 11-ият финал за великотърновки, от които имат спечелени девет отличия! Първото бе пред 1997 г. под ръководството на Йордан Маров, а останалите 8 – при треньорката Йонка Генчева. На родна сцена пък етърки въобще не познават вкуса на загубата вече почти три години – 1014 дни!

Домакините се бяха настроили за отпор срещу „Етър-64”, но бяха направо отнесени. В 7-ата минута резултатът вече бе 4:1 за „болярките”, а в 15-ата – 9:3. „Още преди мача мобилизирахме здраво отбора и поставихме задача на опитните състезателки да вземат комфортна преднина от десетина гола. Това и стана, а после в игра влязоха и младите”, коментира президентът Атанас Атанасов.

В 20-ата минута преднината бе вече 12:5, а почивката дойде при 16:9. През втората част „Етър-64” правеше каквото си иска на терена и авансът му растеше осезаемо. В 40-ата минута стана 24:12, а до края преднината бе закована на 15 гола – 37:22. Най-резултатна бе Ина Стоилова със 7 гола, следвана от Богданова, Стефанова, Коцева и Димитрова с по 6.

След мача купата бе връчена на великотърновки (снимки очаквайте утре). „Изиграхме силна среща, в която се включиха всички. Домакините имаха някакви надежди след силния си мач срещу „Бъки” за първенство, но ние действахме силно и в нападение, и в защита, и на вратата. Реално купата я бяхме спечелили още след победата си на четвъртфиналите в Габрово, но в такава светлина отдавна не съм виждала момичетата”, заяви щастливата треньорка Йонка Генчева. „Много отговорно играха и опитните, и младите”, добави Атанас Атанасов. Отборът ще получи два дни почивка, след което започва да се готви за гостуването в събота на ЦСКА в мач от първенството.

В мача за 3-4 място „Локомотив” (Варна) би с 33:25 „Хасково”, като съществен принос за успеха имаха двете бивши етърки Биляна Гюзелева и Камелия Добранчева.

„Етър-64”: Николова, Богданова 6, Зоя Стефанова 6, Семерджиева 3, Стоилова 7, Дончева 2, Коцева 6 (Александрова, Ст. Димитрова 6, Зорн. Стефанова 1, Д. Иванова, Косева).