От миналогодишния опитен състав не остана почти никой, но "Локо" (ГО) още се държи.

Достоен мач направи подмладеният хандбален тим на “Локомотив” (ГО) срещу шампиона на страната СКХДЮ “Шумен” на четвъртфинала за купата на България. Горнооряховци загубиха мача си с 33:38 (15:18) и отпаднаха от турнира. Срещата се игра в зала „Никола Петров”, като съставеният от юноши старша възраст тим на „Локо” (ГО) бе подсилен само от двама мъже – Найден Кирчев и завърналия се след травма Павел Косев.

Въпреки това домакините поддържаха през цялото време минимален пасив само от 2-3 гола срещу далеч по-опитния си съперник. Първата част завърши 18:15 за шуменци, а разликата от пет попадения бе натрупана чак в самия край на двубоя. Тогава гостите пресякоха контра на „железничарите”, а след това отбелязаха и с изстрел от деветия метър, за да стигнат до крайното 38:33 в своя полза.

Найден Кирчев бе най-резултатен за домакините с 15 гола. На 5 март “Локомотив” подновява участието си в първенството отново у дома – срещу ЦСКА.

“Локо” (ГО): Георгиев, Кирчев 15, Косев 7, Иванов 2, Начев 4, Евтимов 2, Ненов 2 (Митаковски, Велчев 1, Захариев).