„Спарта” (Самоводене) победи русенския „Две могили” с 2:1, което бе поредната победа на тима в контролите. Любопитното е, че и двата гола на домакините дойдоха директно от изпълнения на ъглов удар!

Първи в 20-ата минута откриха гостите от дузпа, след като Шиков изпусна съперника си и го фаулира в наказателното поле. Съперникът имаше и още едно отлично положение. После „спартанците” наложиха превес и Ивелин Момчилов изведе Тодор Шиков, който пропусна да вкара. Две възможности имаше пред Ричард Одороо, а удар на Станислав Станиславов профуча до гредата.

Куриозното стана първо в 40-ата минута, когато Ивелин Момчилов директно от ъглов удар завъртя топката в мрежата на гостите за 1:1. През втората част „Спарта” продължи да атакува и в 68-ата минута отлично игралият Станиславов също от корнер използва силния вятър и директно от флагчето заби топката в мрежата за 2:1. До края на мача Светослав Караиванов пропусна да увеличи сам срещу вратаря.

В сряда “спартанците”, които до момента имат само победи в контролите, ще играят със свищовския “Академик”.