Контролна среща

12 февруари, 14:00 ч. с. Дамяница

„Вихрен″ (Сандански) – „Етър 1924“  0:3

Стартов състав на “Етър”: В. Димитров, Кямил, Костадинов, Ванков, Димов, Валериев, Лапантов, Харлов, Кънев, Генов, Миндев.

Старши треньорът Велин Кефалов ще даде почивка единствено на Гайдаров и Баев, за да ги запази за първия официален мач.

1 минута – начало на мача.

7 минута – още няма опасности пред двете врати. За “Етър” резерви са Рашков, М. Иванов, Христов, Алексиев, Зафиров, Трифонов, Ст. Ангелов, Стоянов, Фидел, Джайеоба, Петров, Кушев.

бързи и динамичен мач, по две положения за двата отбора

11 минута – от фаул за “Вихрен” директен силен удар в напречната греда на етърци.

13 минута – Цветомир Валериев центрира от фаул, Ванков прави заслон и топката отива у Харлов на чиста позиция, който обаче се разминава с топката.

16 минута – след ъглов удар за домакините разбъркване и изстрел от упор, Венци Димитров блестящо спасява.

20 минута – Мариян Генов се откъсва срещу вратаря в отлична позиция и пуска на Тихомир Кънев, който обаче не уцелва вратата.

31 минута – “Етър” пропуска да поведе. Генов при бърза контра се откъсва и намира Мирослав Миндев, който отправя страхотен удар, но вратарят на “Вихрен” спасява.

43 минута – ГООООЛ! 1:0 за “Етър”! Многоходова комбинация на етърци завършва с корнер. След изпълнението му Цветомир Валериев отправя с левия крак отмерен удар и сред куп от играчи Пламен Костадинов с глава неспасяемо бележи много красив гол.

45 минута – край на първата част.

46 минута – начало на второто полувреме.

“Етър” надиграва домакините и пропуска нови две възможности.

48 минута – Тихомир Кънев е изведен сам срещу вратаря, но той успява да отклони в последния момент топката след изстрела.

Фидел влиза на мястото на Генов и веднага се озовава в голова позиция, като с глава прехвърля вратаря на “Вихрен”, но и вратата.

“Етър” прави няколко смени. Освен тази на Фидел, на мястото на Ванков влиза Владимир Зафиров, на Димов – Й. Петров, на Лапантов – Стамен Ангелов и на Миндев – Джайеоба.

Атаката вече се води от Коуаме Фидел и Дайо Джайеоба.

63 минута – ГООООЛ! 2:0 за “Етър”! Стамен Ангелов открадва топката и с дрибъл напредва десетина метра, като извежда Коуаме Фидел. Той от аутлинията връща към Джайеоба, който с глава прехвърля назад и Тихомир Кънев буквално с топката връхлита в мрежата.

Домакините също оказват съпротива и дори често прескачат искри, но “Етър” се брани организирано и В. Димитров почти няма работа.

76 минута – ГОООООЛ! 3:0 за “Етър”! Коуаме Фидел е изведен перфектно зад защитата, напредва срещу вратаря, финтира го и е съборен. Реферът логично свири дузпа, която Йордан Петров превръща в трети гол.

В игра за “Етър” влизат всички записани в резервния списък футболисти.

Натиск на “Етър” в последните минути за четвърти гол, силно включване по левия фланг на Павел Алексиев.

90 минута – край на мача.

“Вихрен” – “Етър” 0:3!!!