"Алпласт" (вдясно) стигна до финал за титлата като надделя над "Лозен" с 2:1.

Днес са двата полуфинала в зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. Довечера от 18.00 ч. “Алпласт”, който отстрани “Риболовен център” с 4:0, среща победителя “Лозен”, който елиминира с дузпи “Янтра-1” (Драганово).

От 19.00 ч. пък “Болярско село”, който би с 1:0 “Гегитрейд”, играе срещу победителя “Поликраище”, отстранил с 4:1 “Спортно Търново-1”.

Финалите са във вторник, 15 февруари, като мачът за 3-4 място е от 18 ч., а големият финал – от 19 ч. Общият награден фонд на турнира, организиран от Зоналния съвет на БФС, е в размер на 1000 лева.

Алпласт – Лозен 2:1

До 15-ата минута резултатът бе 0:0 в напълно равностоен и качествен мач. В 6-ата минута за Лозен греда удари Мирослав Терзиев, а за съперника удари на Мартин Иванов и Илиян Димитров бяха спасени от вратаря. Първото полувреме завърши при резултат 0:0.

В 25-ата минута и двата отбора светкавично си размениха по един гол. След отлично двойно подаване Илиян Димитров откри за Алпласт. Това бе неговият десети гол в турнира, който го изравни с Петър Рачев. Веднага след центъра обаче Йордан Кабакчиев успя да изравни – 1:1. Не беше изминала и минута, когато поредната атака на Алпласт донесе нов гол на Илиян Димитров – 2:1.

Лозен се опита с всички сили да изравни. В 34-ата минута най-активният Ангел Кабакчиев нацели сглобката на гредите.

В последната минута се стигна до спречкване и размяна на удари между двата тима. Реферът показа червени картони на Илиян Димитров и вратаря Боян Андонов от Алпласт и Ангел Кабакчиев от Лозен. Това означава, че голмайсторът на турнира до момента Илиян Димитров и вратарят Боян Андонов ще пропуснат финалния мач. В последната секунда Лозен пропусна да изравни чрез Йордан Кабакчиев  и така Алпласт е първият финалист.

Болярско село – Поликраище 0:0, д. 4:3

"Поликраище" по нищо не отстъпваше на съперника и отпадна само след лотарията на дузпите.

Двата отбора правят мач с малко положения и малко преди почивката все още няма голове.  Вратарят на Поликраище извади удар на Георги Донев, а малко след това след къс пас на Петьо Ламбов от фаул Николай Боянов стреля до гредата.

Мачът стана двуостър и Поликраище имаше възможност да поведе чрез Ламбов и Петър Рачев, а Болярско село чрез Донев и Стилиян Станчев.

Опасен удар на Николай Боянов бе изваден от вратаря Йордан Василев, край на полувремето – 0:0.

Аврам Аврамов от Болярско село събаря откъснал се нападател и излиза за две минути заради получен жълт картон.

Мачът е много оспорван и малко преди края резултатът продължава да бъде 0:0, като и двата отбора атакуват яростно.

Пламен Велчев от Поликраище е изваден за две минути за жълт картон.

Георги Донев от Болярско село също е изваден за две минути.

Край на мача – 0:0. Следват дузпи.

Болярско село изпълняват първи. Аврам Аврамов – 1:0.

Денислав Николов бележи – 3:3.

Павел Гицов – последна дузпа за Поликраище. Вратарят Йордан Василев спасява! – 3:3

Цветанов бие за Болярско село, а вратарят Цветомир Цветанов от Поликраище спасява!

Евгени Цачев бие за Поликраище. Йордан Василев спасява!

Така след шест дузпи резултатът е 3:3.

Ивайло Иванов от Болярско село,  Цветанов отново спасява!

Тинко Тодоров бие в аут – 3:3!