"Поликраище" вкара 4 гола на "Спортно Търново-1".

“Поликраище” – “Спортно Търново-1”  4:1

Първи откриха резултата играчите на “Спортно Търново-1” чрез Стефан Хаджикостов в 5-ата минута. “Поликраище” обаче успя да вземе инициативата и чрез Николай Боянов изравни, а в 14-ата минута Пламен Велчев вкара красив гол с глава за 2:1.

“Поликраище” атакуваха по-често, като възможности имаше пред Петър Рачев, а “Спортно Търново-1” залагаха на опасни контри. В 34-ата минута Петър Рачев отблизо вкара трети гол, с което закръгли сметката си на 10. Минута след това Петьо Ламбов със страхотен далечен удар окончателно реши мача – 4:1 за “Поликраище”. До края на мача последваха невероятни пропуски на “Поликраище”, които можеха да направят победата и по-убедителна.

"Болярско село" се класира за полуфиналите.

“Гегитрейд” – “Болярско село”  0:1

Още във 2-ата минута Стилиян Станчев откри резултата за “Болярско село” – 1:0. От този момент до почивката обаче “Гегитрейд” тотално надигра съперника и подложи вратата му на масиран обстрел. С невероятни намеси вратарят Йордан Василев опази мрежата си суха.

Тактиката не се промени и през втората част. “Болярско село” приеха играта в половината си и се бранеха организирано, като разчитаха на контри. После тимът рязко смени оборотите и вратарят на “Гегитрейд” Румен Русев извади опасни удари на Станчев и Игнатов.  “Гегитрейд”  пък удариха гредата, а в последната минута можеха и да изравнят, но като цяло “Болярско село” спечели мача тактически и утре ще играе на полуфинал с “Поликраище”.

"Гегитрейд" атакуваше през по-голямата част от мача.

“Янтра-1” – “Лозен” 1:1, д. 4:5

Отборите на “Янтра-1” (Драганово) и “Лозен” изиграха равностоен мач, който не излъчи победител. В началото домакините наложиха териториално предимство и търсеха повече гола като най-близо до него беше Андрей Кряжев, който в 5-ата минута отправи точен удар под горната греда, но противниковият вратар изби в корнер. След това “Лозен” се отърсиха от началния натиск и изравниха играта. Йордан Кабакчиев се пробва в 12-ата мин., но ударът му попадна от външната страна на мрежата. Ангел Кабакчиев обаче откри за лозенчани в 19-ата минута, след грешен пас в центъра на “Янтра-1”. Топката се озова в краката му, а той изскочи сам срещу вратаря и отбеляза за 1:0.

“Лозен” започнаха със самочувствие втората част и още в 22-ата минута спечелиха свободен удар, след който удариха греда чрез Йордан Кабакчиев. След това обаче драгановчани се хвърлиха да изравняват. В 27-ата минута Милчо Сирмов получи пас в лявата зона на атаката и отправи силен шут, който вратаря спаси, а отбилата се от него топка се опита да вкара Пламен Панайотов, но ударът му тресна напречната греда. Все пак той успя да изравни в 30-ата минута като засече тъч с глава в близкия ляв ъгъл – 1:1. До края нови голове не паднаха. Последва изпълнение на дузпи.

При тяхното изпълнение “Лозен” вкара пет, а “Янтра-1” – четири дузпи и лозенчани отиват на полуфинал!

Ето какво се случи при изпълнението на дузпите:

“Янтра-1” (Драганово) – Иван Ефтимов 1:0; Шабан Хасанов 2:1; Андрей Кряжев 3:2; Пламен Панайотов (вратарят спасява); Милчо Сирмов (аут); Валентин Парашкевов 4:3; Кр. Николов (греда).

“Лозен” – Ангел Кабакчиев 1:1; Мирослав Терзиев 2:2; Стефан Монин 3:3; Йордан Кабакчиев (вратарят спасява); Иван Драгански (горна греда, след която топката топна на гол линията); Валери Събев 4:4; Петър Лазаров 4:5 (победен гол, след който лозенчани ликуват).

“Риболовен център” – “Алпласт” 0:4

В последният 1/4 финал зрителите в залата станаха свидетели на бърз и много техничен двубой. Въпреки разгрома “Риболовен център” оставиха много приятно впечатление с техния стил на игра. Пълното превъзходство на “Алпласт” започна с два бързи гола на Илиян Димитров и Мартин Иванов. Димитров откри след асистенция на Иванов в 8-ата минута, а след две минутки Мартин покачи на 2:0 с удар плътно до дясната греда. До края на полувремето нов гол не падна, а за “Риболовен център” най-добрата възможност пропусна Калоян Христов в 18-ата минута.

После Илиян Димитров добави още два гола ,с които увеличи сметката си на 9 гола и заедно с Игнат Игнатов от “Болярско село” излезе втори при голмайсторите след Петър Рачев с 10. В 26-ата минута Мартин Иванов получи жълт картон за нарушение в центъра. Две минути след това Димитров направи резултата класически като се пребори за позиция пред наказателното поле и шутира плътно. След това за “Риболовен център” с два пропуска се отчете Павлин Калчев, а вратарят на “Алпласт” Боян Андонов се отличи с две великолепни спасявания. Две минути преди края Илиян Димитров оформи хеттрика си с удар в десния ъгъл.
Така вторият полуфинал е “Алпласт” – “Лозен”.