Само в рамките на седмица съставът на ФК “Спарта” (Самоводене) постигна втора победа над коравия тим на “Трявна”. След като надиграха съперника с 2:1 като гости, сега възпитаниците на треньора Борислав Евтимов разгромиха тревненци с 3:0, като мачът се игра в Леденик. Категоричната игра дава сериозни индикации, че “спартанците” ще бъдат още по-боеспособен състав от есента, а и привлечените попълнения изглеждат доста класни.

Мачът обаче не започна с очаквания домакински превес и до 20-ата минута гостите превъзхождаха. Те дори пропуснаха да открият резултата, след като нападател остана пред опразнената врата.

“Спарта” бързо влезе в час и до почивката доминираше, като изработи три голови положения. Техничарят Красимир Гавазов с удар от въздуха прати топката край вратата. После нигериецът Ричард Одороо стреля остро, но вратарят на гостите спаси. Стражът на “Трявна” спаси нов чист гол, след като излезе съобразително при извеждащо подаване към Тодор Шиков и му отне топката.

През втората част домакините се отпушиха. Натискът продължи и донесе очакваните голове. Иван Златков отправи удар, а избитата топка бе довкарана от Георги Каравасилев – 1:0. За пореден път се отличи Ричард Одороо, който намери точно Красимир Гавазов за 2:0.

С добри изяви се отличи дебютантът Станислав Станиславов, който е познат в региона – юноша е на “Литекс”, но няколко сезона игра в “Павликени”. Станиславов можеше и да се разпише, както и Ричард Одороо.

“Спарта” обаче остана в намален състав, след като Ивелин Момчилов получи два жълти картона. Въпреки това домакините продължиха да натискат и в края на мача стигнаха до трети гол, който бе и най-красивият в мача. Александър Виолинов премина четирима футболисти на “Трявна” и пусна топката успоредно на голлинията, където я засече Иван Златков.

Така до момента играчите на Борислав Евтимов имат три победи от трите си контроли с обща голова разлика 9:1. В събота отново в Леденик от 13.30 ч. те приемат играещия в Североизточната “В” група състав на “Две могили”. Тепърва трябва да се присъединят и петимата болни или ангажирани играчи, които не взеха участие в срещата – Мартин Младенов, Мариян Симеонов, Мирослав Кондов, Шабан Дахилов и Павлик Карабоев.

“Спарта”: Китов, Михайлов, Т. Антонов, Момчилов, Д. Панайотов, Д. Димитров, Гавазов, Станиславов, Златков, Шиков, Одороо (Русев, Св. Петров, Каравасилев, Виолинов, Д. Георгиев).