Контролна среща

9 февруари, 14:30 ч., ст. „Христо Ботев“ – Благоевград;

„Пирин“ (Благоевград) – „Етър″ 1:0

Главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич), помощници:  Крум Стоилов и Емил Вангелов

Стартов състав на “виолетовите”: Карканджиу, Ст. Ангелов, Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Лапантов, Петров, Фидел, Кънев, Баев.

Резерви: Димитров, Рашков, М. Иванов, Стоянов, Генов, Кямил, Алексиев, Харлов, Джайеоба, Кушев.

“Пирин”: Аршинков, Ризов, Наков, Коемджиев, Башлиев, Жуниор, Костадинов, Ив. Цветков, Якимов, Стойков, Зехиров.

За домакините след 8-годишно отсъствие се завръща игралият в Холандия Иван Цветков.

1 минута – начало на мача. 150 зрители, време слънчево и отлично за игра.

3 минута – Тихомир Кънев стига до границата на пеналта, но прибързва да бие.

5 минута – Веско Стойчев излиза сам срещу вратаря на “Етър”, но бие слабо в аут.

11 минута – чисто положение за “Пирин”. Якимов излиза очи в очи срещу Марко Карканджиу, който блестящо спасява удара му.

20 минута – силен удар на Илко Трифонов от 25 метра минава встрани от вратата.

24 минута – 1:0 за “Пирин”. Костадинов центрира и Иван Цветков с глава праща топката в мрежата на етърци.

34 минута – Стойков центрира към Башлиев, който обаче бие високо.

37 минута – Симеон Баев центрира, Трифонов посреща избитата топка със силен удар, защитник спира с ръка. След фаула вратарят Аршинков лови.

39 минута – Стамен Ангелов е спрян от Жуниор с цената на жълт картон.

41 минута – Кънев пада, но реферът Ивайло Стоянов смята, че защитникът е играл чисто. Баев стреля от 25 метра, но топката минава встрани от вратата.

43 минута – добра възможност на “Етър”: Лапантов извежда отлично Кънев, но той се подхлъзва и бие над гредата.

Натиск на етърци в последните минути. Двама играчи на “виолетовите” лежат пред пеналта, но сигнал не последва.

45 минута – край на първата част.

46 минута – начало на второто полувреме.

47 минута – фаул за “Етър” и хубав удар на Кънев над вратата на Аршинков. В игра влиза Димитър Кушев.

56 минута – странична ножица на Кънев далеч от вратата. В игра влиза и Мариян Генов на мястото на Й. Петров.

60 минута – по-бавно темпо на игра отпреди почивката.

62 минута – Стамен Ангелов е заменен.

67 минута – Петър Ванков предотвратява опасност при пробив на Костов.

69 минута – Мариян Генов от границата на пеналта отправя страхотен удар, но вратарят Митев с последни сили избива топката. След изпълнението на корнера Коуаме Фидел изпреварва вратаря и праща топката в гредата.

73 минута – претенции на гостите за маркирана засада на Фидел.

74 минута – Карачанаков пропуска чиста възможност за втори гол. Той получава пас отляво и стреля, но вратарят на “Етър” Марко Карканджиу блестящо вади в корнер.

78 минута – след центриране Методи Костов от пеналта с глава стреля на сантиметри от лявата греда.

85 минута – фаул за “Пирин”, Воденичаров бие, но от стената топката излиза в корнер.

86 минута – в игра влиза и Екундайо Джайеоба.

90 минута – грешка на вратаря Митев и удар на Димитър Кушев в опразнената врата едва не носи изравняване, но защитник успява да изчисти с гърди, като топката го удра и в ръката, но сигнал не последва. В ответната атака пък Воденичаров удря греда за домакните.

Край на мача. “Пирин” – “Етър” 1:0