Първа проверка от контролите си по време на лагера в Сандански игра днес отборът на “Етър”. Възпитаниците на треньора Велин Кефалов срещнаха “Банско”, мачът бе от 14.30 ч. в с. Вълково. Преди този мач от 12 ч., но на градския стадион в Сандански, е и любопитният двубой “Малеш” (Микрево) – “Литекс”.

“Етър” и “Банско” играха помежду си и в последния официален мач за първенство на 8 декември, завършил във В. Търново 0:0. До края на лагера в сряда “болярите” ще срещнат елитния “Пирин” (Благоевград), а следващата събота – местния “Вихрен”.

Мачът се игра в с. Вълково, главен съдия е Иван Бабанов от Сандански с помощници Вангел Вангелов и Емил Вангелов, като любопитното е, че Бабанов изсвири от 12 ч. първо мача “Малеш” – “Литекс” 0:0 и веднага замина да ръководи и мача на етърци.

“Етър” излезе в следния състав за мача с “Банско”:

вратар – Марко Карканджиу, десен бек – Георги Гайдаров, централни защитници – Петър Ванков и Пламен Костадинов, ляв бек – Мартин Димов, десен халф – Стамен Ангелов, вътрешни халфове – Илко Трифонов и Румен Лапантов, ляв халф – Стефан Харлов, нападение – Тихомир Кънев и Симеон Баев.

До почивката резултатът се запази 0:0. Почти без положения пред двете врати и позиционна игра. Единственото положение за домакините бе навлизане и удар от малък ъгъл на Вайс Кьосов. За гостите пък в 23-ата минута Тихомир Кънев нанесе силен удар, но вратарят спаси.

В 50-ата минута Хазуров пропусна да вкара за домакините, а “Етър” имаше ново добро положение в 57-ата минута, когато Йордан Петров от границата на пеналта стлеля силно, но над напречната греда. И двата тима създадоха нови положения – Гълъбов пропусна за “Банско”, а Павел Алексиев принуди вратаря на съперника Янев с акробатичен плонж да вади топката.

Единственият гол падна в 75-ата минута, когато след корнер капитанът Красимир Дурчов надскочи защитата и с глава донесе победата на банскалии – 1:0. Джихат Кямил проби и намери Мариян Генов, който насочи топката, но вратарят изби. Мариян Иванов, който влезе като ляв краен защитник, също имаше възможност за гол, но стреля в аут.

За “Етър” след почивката влязоха и останалите играчи: Димитров, Рашков, Кямил, М. Иванов,  Христов, Кушев, Генов,  Петров, Фидел, Алексов, Стоянов, Джайеоба.

„Само донякъде съм доволен от показаното, момчетата се стараха, но умората даде отражение. Имаше и много брак в подаванията, но като поведение на отбора съм удовлетворен. Създадохме доста голови положения в мача. Работим здраво, хубавото е, че терените са много добри”, обобщи старши треньорът Велин Кефалов.