Борис Папазов със сигурност ще влезе в игра.

Първа контрола от подготовката си  играе днес съставът на “Етър”. „Виолетовите” гостуват на плевенския “Спартак”, като мачът е от 14.10 ч. и се играе в с. Пелишат около Плевен.

Тази проверка е изцяло посветена на изпробване на качествата на новите футболисти, които се подготвят с “Етър”. 22 играчи заведе Велин Кефалов в Плевен, като ще пусне в по-голямата част да играят само новите. В момента с тима се подготвят девет човека на проби – халфовете Христо Марков, Борис Папазов, Христо Габаров, Димитър Павлов, нападателите Александър Виолинов, Стойчо Недков, Людмил Леков, защитникът Мариян Симеонов, вратарят Красимир Китов. Марио Близнаков със сигурност няма да влезе в игра, както и контузените Ванков и Генов.

Велин Кефалов вече обяви, че още след контролата със “Спартак” ще освободи играчите, които не са го впечатлили. Двама от тях – Христо Марков и Александър Виолинов обаче ще получат и втори шанс срещу “Видима-Раковски” в сряда.

Вижте  подробностите по време на мача:

Срещата започна в 14.10 ч и се играе в с. Пелишат на 16 км от Плевен.

“Етър” играе в състав:

на вратата е Радослав Рашков

десен бек – Гайдаров, ляв бек – Димов

централни защитници – Мариян Иванов и Мариян Симеонов

петима халфове – Христо Марков, Христо Габаров, Димитър Павлов, Борис Папазов и Стойчо Недков

нападател – Александър Виолинов

В 6-ата минута “Спартак” (Пл) поведе с гол от границата на наказателното поле – 1:0.

В 35-ата минута резултатът остава без промяна, няма много положения пред двете врати. Край на първото полувреме – 1:0.

Велин Кефалов пуска друг състав след почивката.

Вратар – Венци Димитров (очаква се да влезе и Карканджиу)

десен бек – Джихат Кямил

ляв бек – Йордан Петров

в центъра – Пламен Костадинов и Мариян Иванов

халфове – Илко Трифонов, Румен Лапантов, Стефан Харлов, Георги Христов и Стамен Ангелов

нападател – Джайеоба

Пълен превес на “Етър” след почивката и пропуснати 4 чисти голови положения. Първо след корнер Костадинов с глава едва не вкарва, после Георги Христов от 3 метра стреля край гредата.

В 65-ата минута Румен Лапантов излиза сам срещу вратаря, но той спасява удара му. После пък изстрел на Илко Трифонов минава на сантиметри над гредата.

До края превесът на “Етър” бе пълен, като бяха изпуснати още три гола, а веднъж топката срещна и гредата, но контролата завърши 1:0.

Явно предстои разпращане на “кандидатите за слава”.