Съставът на “Болярско село” постигна първата победа в започналия днес турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. Тимът надигра категорично с 4:0 отбора на “Росица” (Поликраище) в група А.

Георги Донев откри резултата преди почивката, а Игнат Игнатов добави втори гол за 2:0. През втората част играта се поизравни, но отново Донев се разписа, както и Венислав Николов за крайното 4:0.

От 18 ч. се игра мачът между “Алпласт” и “К-2 Подови настилки” от група Б. Отборът на “Алпласт” постигна категоричен успех с 6:1. Още до почивката тимът водеше с убедителното 5:0 и беше решил мача. Мартин Иванов откри, а Илиян Димитров покачи на 2:0. После при поредната атака Тодор Енев от съперника си вкара автогол и стана 3:0, а до почивката се разписаха и Любомир Василев и отново Мартин Иванов.

На 6:0 покачи пак Илиян Димитров, а в края Цветелин Ганчев вкара почетния гол за “К-2 Подови настилки”. От 19 ч. играха вторият отбор на “Спортно Велико Търново” с “Янтра-2” (Драганово), които записаха и първото реми в турнира.

Йонко Пенев откри за домакините, но Христо Русанов изравни, а Георги Цачев направи 1:2 за драгановчани. Крайното 2:2 оформи Калоян георгиев.

В последния мач Лозен разгроми с 6:1 ПМГ. Иван Драгански откри, но Борис Красимиров до почивката изравни за ПМГ – 1:1. До края обаче лозенчани имаха пълен превес и Ангел Кабакчиев вкара два гола, Йордан Кабакчиев – един, колкото добавиха и Д. Колев и Ив. Начев.