„Царевец-19” записа загуба във второто си гостуване в „А” Елитната волейболна група. Великотърновци пътуваха до Казанлък, където паднаха от местния тим с 1:3.

В началния гейм домакините трупаха постепенно преднина, като първото техническо прекъсване дойде при 8:7, второто – при 16:13, а накрая резултатът стана 25:20. Нашите се представиха лошо във втората част и отстъпиха със 17:25.

Изцяло подмладеният тим на „Царевец-19” обаче се мобилизира и спечели третия гейм с 28:26, след като водеше през цялото време. Това бе и първият спечелен гейм за тима в първенството, след като в първия кръг загуби с 0:3 в Шумен.

Силите на гостите обаче не стигнаха за изравняване и в четвъртата част „Казанлък” спечели с 25:22. За „Царевец-19” играха треньорите му Калин Заров и Ангел Тодоров, а Тодоров завърши срещата като най-резултатният нападател за тима си.

На 27 ноември великотърновци посрещат лидера в групата „Попово ’09” в първото си домакинство за сезона. Срещата е в ДКС „Васил Левски” от 16:00 ч.

“Царевец-19”: Ангел Тодоров, Фикрет Хазим, Теодоси Симеонов, Илия Илиев, Иво Станчев, Ивайло Данаилов, Виктор Петров – либеро (Калин Зарков).

Резултатите на “Царевец-19” и класирането в групата можете да видите ТУК.