В повече от елитна компания попаднаха юношите младша възраст на „Спарта” (Самоводене). Възпитаниците на треньора Ивайло Димитров – Руския се класираха за четвъртфиналите от турнира за купата на БФС, като победиха във Варна „Черноморец” (Бяла) с 3:1.

Днес станаха ясни имената на възможните съперници на „спартанците”, които влязоха сред осемте най-добри отбора на България. „Литекс” победи с минималното 1:0 „Черно море” в 1/8-финал за Купата на БФС при родените през 1995 г. Двубоят се игра на изкуствения терен в Ловеч, като единственото попадение бе реализирано в 15-ата минута на мача.

„Левски” и ЦСКА също се класираха в следващата фаза. “Сините” надделяха с минималното 1:0 в домакинството си на „Векта” (Пловдив), а талантите от школата на “армейците” се справиха с „Чавдар”, побеждавайки в Етрополе с 1:0.